Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • cFL21

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
sunt foarte hotarat sa imi cumpar un opel tigra din '96, motor 1.6,m-am uitat pe autovit si am gasit cateva sa imi placa,luna viitoare vreau sa il cumpar,si am nevoie de sfaturile voastre,ca deh,doar e club opel Very Happy,orice mesaj(sfat) e bine venit,si sa nu imi spuneti ca e masina de fete Evil or Very Mad


Ultima modificare facuta de cFL21 la Mar 04 Mai, 2010 6:25 pm
Skip ads

  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
in anuntu scrie ca motorul este de 1.4, daca vrei tigra cu motor 1.6 treb sa stii ca este un motor care consuma ff mult , in buc am un consum de 11-12 si la drum intins undeva pe la 8-9. pe langa benzina mai consuma si ceva ulei. in rest este o masina ok. daca vrei o masina pt oras iti recomand sa te orientezi spre o corsa .
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
eu eram pe ideea, sa imi iau tigra de 1,6 si am luat de 1,4.ceea ce am facut bine ca si asta consuma de ma rupe. in carte scrie:
extraurban :6.40
combinat : 8.40
urban :11.40
mai are cineva asa ceva , ca am citit undeva, ca motoarele din 98 de la opel tigra consuma mai mult. la voi ce scrie la consum la tigra 1.4 ?
  • cFL21

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
chiar nu ma asteptam la consumul asta de la o masina asa mica...
Skip ads

  • cFL21

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
@ krashy22,corsa...nu stiu,nu prea imi place, la tigra ma atrage f mult,aspectul ,si acum cu consumu asta e...imi iau 1.4.cumpar masina asta doar sa ma duc la munca si pentru plimbarica cu prietena
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
motorul tigrutzei e super,ca si fiabilitate daca nu are probleme de la fostul proprietar.daca masina e buna, nu o sa iti creeze probleme majore. cu benzina te descurci, daca nu esti maniac la accelerari si daca ai un stil de condus, prea sportiv(adica la fiecare plecare de pe loc,sa accelerezi ca nebunu) iti sugerez sa o studiezi bine sa nu-ti iei tzeapa. a... si masina are cam 1070 kg fara sofer deci e mai grea ca un cielo. si cu totul ca ea consuma mult ,e oricum o satisfactie.......merge de rupe,si depasiri si de toate.eu nu as da tigra pe o oarecare masina ,is super multumit de ea.
bafta
  • cFL21

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
"... esti maniac la accelerari si daca ai un stil de condus, prea sportiv(adica la fiecare plecare de pe loc,sa accelerezi ca nebunu)" asa bine ma cunosti? Laughing
  • cFL21

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
e adevarat ca tigra are probleme cu,cutia de viteze?
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
eu nu am auzit de asa ceva
  • cFL21

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
eu din pacate,da,de la actuali si fosti proprietari de tigra...chiar vreau sa imi cumpar un tigra,dar daca chestia asta cu,cutia de viteze e adevarata o sa ma orientez spre altceva...daca nu este o masina cat de cat fiabila o sa renunt la ideea sa imi cumpar una
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Daca tot esti croit pe clasa asta, incearca un Ford Puma. La pret e cam la fel cu Tigra, e un pic mai mare, stabilitate mai buna si daca gasesti cu motorul de 1.7 125Cp ar fi super ok.
  • vioviorel

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut! In legatura cu cutia de viteze de la Tigra eu am 2 cunostinte cu Tigre si pana acum nu am auzit de asa ceva, iar referitor la faptul ca vrei sa iti cumperi una fiecare cu dorinta lui insa sincer mie imi pare masina feminina.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR