Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • alexmarius56

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut!

Am un Opel Zafira, model 2006, 1.9 CDTI, 101 cai. De curand am achizitionat un modulator auto, insa calitatea sunetului oferit de aceste este de toata jena.. Este vreo modalitate prin care sa pot asculta muzica de pe stickul/cardul de memorie? Question

Stiu ca alte masini, au o iesire prin care iti poti conecta stickul printr-un adaptor sau cv gen.


Multumesc!
  • atlet1305

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Sunt casetefoane auto(impropriu spus ca nu mai au casete unele) care au slot atat de stick cat si de card dar sunt un pic mai scumpe.Modulatoarele din piata sunt niste porcarii chinezesti!
  • alexmarius56

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Stiu ca sunt... Dar nu are rost sa stric bordul..
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
alexmarius56 a scris:Salut!

Am un Opel Zafira, model 2006, 1.9 CDTI, 101 cai. De curand am achizitionat un modulator auto, insa calitatea sunetului oferit de aceste este de toata jena.. Este vreo modalitate prin care sa pot asculta muzica de pe stickul/cardul de memorie? Question

Stiu ca alte masini, au o iesire prin care iti poti conecta stickul printr-un adaptor sau cv gen.


Multumesc!


Trebuie doar sa scoti radioul tau din bord, "ciupesti"putin firul de la antena si te legi la
"firul cald" cu un alt fir de cca 20-30cm pe care il lasi aruncat pe sub consola centrala. Firul trebuie sa fie izolat pe toata lungimea si chiar si in capatul liber pentru a nu face masa cu alte componente electrice. Explicatia fenomenului este ca modulatorul tau emite pe o raza foarte mica si semnalul se pierde pana la antena care la masina ta este pozitionata in partea din spate. Firul pus de tine si lasat pe sub consola va avea rolul de antena suplimentara, va imbunatati simtitor calitatea sunetului . Pentru edificare, mergi cu modulatorul undeva in apropierea antenei cu care e dotata masina (alimentezi cumva modulatorul).

succes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR