Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am o vectra a din semnatura si nu stiu sai reglez ora ... https://upload5.postimage.or...415eed2/step9.jpg are acest tip de computere de bord. Care aveti asa ceva va rog sa ma ajutati ... altfel imi ramane optiunea de a cobor la 12 fix jos sa scot o borna si sa o punjavascript:void(0);
Skip ads

  • faranume

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Hordy a scris:Am o vectra a din semnatura si nu stiu sai reglez ora ... https://upload5.postimage.or...415eed2/step9.jpg are acest tip de computere de bord. Care aveti asa ceva va rog sa ma ajutati ... altfel imi ramane optiunea de a cobor la 12 fix jos sa scot o borna si sa o punjavascript:void(0);



salut , am o vectra GT din 91 si am acelasi computer de bord si sper ca este acelsasi sistem : la mine am intre scaunele din fata un buton de unde schimb ce este pe computerul de bord adica consum instant, cronometru si restu...... pe langa acel bunton mai sun doua butonase mici (unul ptr ora si altul ptr minute) de acolo le fixezi cu un varf de ac sau ceva ce ai la indemana sa intre acolo dupa ce reglezi ora apesi pe butonul de computer de bord odata sau de doua ori daca reusesc azi fac niste poze de unde reglez eu ceasu si am sa le pun aici. am sa revin cu poze
  • faranume

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cum am spus : am revenit cu poze
asta este computerul de la masina mea

in a doua poza este butonul de unde umblu la computer si langa el am incercuit eu cu rosu doua puncte de acolo reglezi ceasul (asta in cazul in care la tine este la fel ca la mine) dupa ce reglezi ceasul apesi pe butonul de la computer odata sau de doua ori si dupa aceea astepti sa vezi daca functioneaza ceasul.............
  • Hordy

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1990 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mc mult a mers ... bai nu m-as fi gandit veci la aia ... eo apasam de nebun ambele butoate cateva secunde si imi aparea un numar 57200 cam asa ... las ca e bine ca am rez ... apropo ce sunt restul butoanelor mai din spate ?
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
de geamuri electrice fata
  • m2myo

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut, inca o intrebare putin off topic. Butonul acela rotund de langa butoanele pentru geamuri.. ce face? il am si eu dar la mine doar opreste geamul daca este in miscare (lucru pe care il pot face apasand scurt butonul pentru geamuri in sensul invers de miscare al geamurilor.) thx
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...p;highlight=buton
  • faranume

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
naniacostin a scris:de geamuri electrice fata



salut, da acele butoane sunt ptr geamuri fata dar acel buton nici eu nu stiam ptr ce este noroc ca am citit ce sa scris mai sus.
Am si eu o problema daca stiti cumva cat ar costa un debimetru? (vectra GT din 91 motor 1998cm benzina)

sau cat costa piesa din poza cea incercuita


  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut ! stie cineva cum se regleaza ceasul de la BC sa fie "am"-"pm" ? am incercat in toate felurile dar nu am reusit.
  • djboss

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut colegi .am o intrebare si scuzatima de off topic la mine la vectra a am acelasi computer de bord ca a lu faranume ,dar am o problema am observat acum ca numai imi indica cosumu numai indica consumu costant,temperatura,sie tc ce mai arata peacolo, insa i-mi arata ceasu atata tot ce sa fie,ajutatima va rog mult cu un link ceva sau explicatimi ce este de facut.Multumesc frumos astept indrumarea voastra
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR