Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • tolnaci

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1997 1398
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor un Opel Astra Caravan 1.4 benzina din 97..nu conteaza daca motorul e cald sau rece nu am putere de loc, imi da rateuri pe toba de se aude de la km indepartare,imi moare motorul din cand in cand si atunci knd da rateurile alea se comporta de parca ar fi in viteza a 5-a la 5 km/h ma zguduie de numa....consumul nu e crescut e de 7%media, am schimabat motorasul pas cu pas, senzorul de turatie, bobina de inductie, bujiile toate filtrele si pompa de benzina si tot asa...(mecanici de doi bani)...va rog ajutatima daca puteti? multumesc lui invest20042001 si PALLL dar am uitat sa specific ca am schimbat si cureaua de distributie si tot ce tine de ea acum 3 luni si, si inainte de asta tot figurile astea le facea...multumesc inca o data


Ultima modificare facuta de tolnaci la Mar 26 Oct, 2010 1:39 am
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut si bun venit in clubopel.

Cred ca ai un dinte sau doi sariti de la distributie. Simptomele ma duc cu gandul la faptul ca scanteia nu apare la momentrul potrivit ci abia dupa ce supapele de evacuare au inceput sa se deschida si astfel scapa amestec nears in galeria de evacuare. La aparitia scanteii, amestecul din cilindru se aprinde si trimite explozia prin supapele deschise catre evacuare.De aici rateurile in esapament si lipsa puterii. Verifica distributia.
  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Ori este vreun dinte rupt.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR