Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • 16valve

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dragi colegi de bucurii si suferinte provocate de Opel, va scriu acest mesaj cu gandul ca nimeni sa nu pateasca ce am patit eu.
Am mers cu masina (Calibra 16 valve C20XE) la unul dintre cele mai consacrate si bine cotate service-uri auto din Bucuresti - Service CAPRITA (zona Domenii, 1 mai).
Aveam de schimbat garnitura de baie de ulei, pe care tot ei o pusesera prost cu cateva luni inainte si pierdea pe-acolo.
Cand am luat masina imi ramanea aprins becul de ulei.
M-au pus sa cumpar alta pompa de ulei (desi ulterior s-a dovedit ca a mea era buna) de 12 milioane. Dupa inlocuire facea la fel.
Dupa chinuri indelungate, a trebuit sa cumpar un motor, ca nu stiam ce are. Am dus-o la un mecanic si s-a descoperit: nu mi-au montat o piesa care tine sorbul intr-o anumita pozitie in baie, si nu tragea ulei bine.
Costul distractiei: 650 EURO motorul cumparat + 100 manopera demontat de pe cel cumparat si montat pe cel de pe masina = 750 de EURO.
Mai enervant e ca toata lumea de la service incerca sa ma convinga ca nu e nimic anormal in a sta becul de ulei aprins 20 de secunde.
Sa nu mergeti acolo niciodata, si spuneti si altora!
Skip ads

  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Si dupa toate astea nu i-ai dat in judecata?
  • 16valve

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
b82bog a scris:Si dupa toate astea nu i-ai dat in judecata?


Crede-ma ca eu eram disperat sa vad masina reparata. Si in plus, ii dadeam in judecata, si poate peste o gramada de timp castigam, sa zicem. La ce-mi folosea? Eu vroiam s-o rezolv si gata. In sfarsit! Niste javre si niste incompetenti penali. SA NU MERGETI NICIODATA ACOLO!
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu as propune sa mergem, ... mai multi .. pe la 12-1 noaptea si din timp sa ne aprovizionam cu pietre (de pe calea giulesti de la linia de tramvai in cvonstructie, de exemplu) si ... ma rog poate sunt violent dar merita
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
16valve a scris:
b82bog a scris:Si dupa toate astea nu i-ai dat in judecata?


Crede-ma ca eu eram disperat sa vad masina reparata. Si in plus, ii dadeam in judecata, si poate peste o gramada de timp castigam, sa zicem. La ce-mi folosea? Eu vroiam s-o rezolv si gata. In sfarsit! Niste javre si niste incompetenti penali. SA NU MERGETI NICIODATA ACOLO!


afirmatiile pe care le faci denota clar ca esti foarte suparat pe ei...dar faptul ca iti doreai doar masina inapoi si atat, este putin de condamnat...cel putin din punctul meu de vedere...daca majoritatea fac asta e de rau....le oferim cale libera acelor "incompetenti" sa repete greseala la nesfarsit, dand dovada de indolenta si delasare...
toate bune si sa nu mai ai parte de asemenea evenimente.
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
edy...in afara faptului ca un proces este f costisitor...si mai nimeni nu are nici timpul si nici finantele...mai bine le facem "reclama" pe forum si gata. E adevarat...mai bine i-am da in judecata...pe forum nu citeste tot omul posturile (face ca mine...ajunge la ei...se prajeste cu 15 milioane) si nu rezolvam nimic.

In orice caz..trebuie facut ceva..azi am citit majoritatea posturilor legate de caprita.....si nu se mai poate...pur si simplu. Ghidundu-ma dupa cate masini au eram sigur ca este un service bun...se pare ca nu.
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
http://www.motociclism.ro/f...pic=64931&hl=

LE
trebuia pus la "locuri de care sa te feresti" Embarassed .....da merge si aici
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR