Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am New Corsa(care mia venit in 5 luni si asta cica citez:"are trapa, dureaza") si am schimbat cateva la ea(in 3 mii de km mi s a aprins becul la ulei, am ramas fara ulei in Franta(am sunat la asistenta si s a rezolvat, nu mi mai mergea incalzirea in volan- schimbat, luneta, electromotor, 3 rsnduri de proiectoare si altele) dar, asta nu m a facut sa nu mi iau iar OPEL, ce i drept GTC Very Happy
Skip ads

  • lorand19

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Opel Astra H 1.4 Twinport
Comanda : 26.09.2007
Sosita : 23.12.2007
Termen de livrare : 12 saptamani
Mi-a aduso mosul din Germania Very Happy
  • Alecz

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Felicitari !
  • lorand19

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Alecz a scris:Felicitari !

Multumesc frumos Very Happy
Skip ads

  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
nesimtirea romaneasca indiferent de sezon si alti factori - delear ECOMAX Cluj:

opel astra classic 2, z16xep "la comanda"
plata avans: 28.01.2008
plata integrala: 11.03.2008 --> 6 saptamani fabricatie + drumul in gyor.
sosit masina in cluj: 26-27.03.2008
livrat masina: 31.03.2008 (sper Laughing )
total grandios: 9 saptamani

prin comparatie, o masina identica, comandata in vara, cand cica erau probleme cu transportatorii, ca restrictii de circulatie bla bla bla a durat asa: 2 saptamani fabricatia+drumul in gyor, si 6 saptamani livrarea in cluj. total: 8 saptamani.

ce inteleg eu unu de aici? indiferent cum ii vremea de afara, tot un drac e. dar se observa ca atunci cand temperaturile de afara depasesc 35 de grade, cheful de munca este considerabil mai mare.

voi reveni cu poze pe sectiunea corespunzatoare dupa ce voi reusi sa intru in posesia lui.
  • SAVARIN

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sigur a fost altceva la mijloc , inafara de fabricatie.In aceasta perioada traseul : comanda- Gyor a fost destul de scurta, aproximativ 3 saptamani. Vorbeste cu dealerul tau si sigur ve-ti rezolva problema.. O zi buna !


Ultima modificare facuta de SAVARIN la Dum 30 Mar, 2008 10:49 am
  • bobo32

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
savian a scris:Sigur a fost altceva la mijloc , inafara de fabricatie.In aceasta perioada traseul : comanda- Gyor a fost de aproximativ 3 saptamani. Vorbeste cu dealerul tau si sigur se vor revansa cu ceva. O zi buna !


si crezi ca vor avea mustrari de constiinta si vor recunoaste ceva? Laughing sa se "revanseze" cu masina asa cum e in contract luni, si din partea mea nu mai imi trebuie nici un odorizant de la nesimtitii astia.

(ah, ba da, pardon, cartea de identitate mai imi trebuie Laughing )
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Dar de marirea termenului de asteptare la Astra j 1.4 Turbo ce stiti? Eu m-am inscris la 20-03-2010 , achitata integral si dealerul zice ca i-au anuntat GM ca vor fi intarzieri. Ce ne facem daca intarzie o luna sau peste dupa termenul de livrare, ceva compensatii?
Skip ads

  • davoi

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2010

  • Mesaj Privat
iordantonio a scris:Dar de marirea termenului de asteptare la Astra j 1.4 Turbo ce stiti? Eu m-am inscris la 20-03-2010 , achitata integral si dealerul zice ca i-au anuntat GM ca vor fi intarzieri. Ce ne facem daca intarzie o luna sau peste dupa termenul de livrare, ceva compensatii?


Ceau,

ai reusit sa scoti ceva compensatii de pe ei? Ai primit masina la timp? Si eu turbez....31-03-2010 si inca n-o am...
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Masina e la Gyor si dureaza cam o saptamana sau 10 zile s-o aduca. Si din cauza maririi TVA intre timp nici nu mai sper la vreo compensatie ptr. intarziere, macar sa nu mai ceara si bani in plus ptr. diferenta de TVA. Abia saptamana viitoare aflu ce-au stabilit.
  • davoi

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2010

  • Mesaj Privat
iordantonio a scris:Masina e la Gyor si dureaza cam o saptamana sau 10 zile s-o aduca. Si din cauza maririi TVA intre timp nici nu mai sper la vreo compensatie ptr. intarziere, macar sa nu mai ceara si bani in plus ptr. diferenta de TVA. Abia saptamana viitoare aflu ce-au stabilit.


Sunt in aceeasi situatie ca si tine! Ti-au promis ca-ti acopera TVA-ul? Ai avut discutii pe tema asta? Cand era termenul de livrare? Scuze ca te bruiez cu atatea intrebari, dar disperarea n-are margini!
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Termenul era 15.06 dar l-au depasit cu o luna (zic ei din cauza intarzierilor GM, de care ei nu-si asuma raspunderea). Asta a dus la
cresterea de tva in factura finala cu cei 5%. Din acest moment, fiindca legea e data haotic, suntem aruncati intr-o "jungla" din care scapa cine poate: tre' sa fin bun negociator si sa te tziganesti cu dealerul, depinde ce atuuri ai, ce scrie in contract, mai dai ceva si tu si el pana iesi la socolteala cu noua suma din factura finala... cea veche se storneaza. Si cu ceva bafta primesti masina si-ti vezi visul implinit. Razz
Skip ads

  • d_claudiuus

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2015 B13DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ce stiti de termenele de livrare pentru Corse? Sunt toate asa de mari precum scrie pe aici pe forum? EU am comandat-o din data de 17 iunie 2010. Oare sa astept asa de mult dupa ea, 4-5 luni de zile?
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Am reusit azi s-o iau, dupa 4luni si 2 zile . Cred ca vina a fost a fabricii din Polonia, dealerul a fost OK! Expocar Buc.- v-il recomand!
  • axxelboy

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 y16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
a durat ceva, multi kilometri fara probleme
  • iordantonio

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.4 Turbo Ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Mersi si asteptare usoara celorlalti viitori Opelistl! Am facut vreo 1200 Km, masina e super! Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR