Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • maryus_407

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Tigra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2010

  • Mesaj Privat
de cateva zile mi-se tura motorul aiurea urca ralantiul la 1500-2000rot azi am turato cu capota trasa si la ralanty acum sta normal 800rot cand e pe loc ma ingrijoreaza ca se aute un trosnet in chiuloasa merge ce merge si se aude trosc am pus ureche pe motor si se aude cam in dreptul ultimelor pistoane de langa cutie ce poate fi Sad Sad am x20xev
Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Desfa capacul de plastic de la chiulasa , si da jos si capacul de aluminiu pana vezi axele cu came , vezi sa nu ai ceva probleme cu capacele de prindere ale axelor ( suruburile alea sa nu fie stemuite sau desurubate ) . Mai uita-te si sub tacheti , vezi sa nu fie sarita vre-o jumatate de saiba d-aia de blocaj de la supapa ca sta arcul pe supapa dar foarte stramb si nu mai bate tachetul direct in capul supapei . ce sa mai .... desfa si uita-te sa nu dai de alte necazuri . Stima !
  • maryus_407

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Tigra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ok ms de sfat am plecat asa cu ea la un drum vreo 70 -80 km am casunat p ea am zis ce s-o alege asta e am mers p afara cu 170-180 acum cand am ajuns in oras nu mia oscileaza nici ralantiu si am fost si la un prieten care mai cunoste si a zis ca e ok moturul nu are nici un zgomot ciudat sunt eu fixist cred ca are toane ramane de vazut d cand am luat-o nu am facut distributia poate sa fie de acolo fosta propietara a zis ca are 40.000 d cand a schimbato nu ma iau de pe ea dar nu am bani momentan sa o schimb
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Uita-te totusi la cureaua de distributie , se vede daca e schimbata recent , in cazul in care se rupe cureaua sti ca e belita rau , supape , garnituri etc . Stima !
Skip ads

  • maryus_407

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Tigra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2010

  • Mesaj Privat
stiu am s-o schimb luna viitoare cu tot cu role si pompa de apa ms de stat inca o data!
  • maryus_407

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Tigra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2010

  • Mesaj Privat
se poate inchide au fost doi tacheti cu fite Crying or Very sad
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR