Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • 22FYL

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema si am nevoie de ajutorul vostru pentru a o rezolva:

Am o Astra G cu motor y20dth care are in standard MID fara telefon care afiseaza informatii despere consum si erorile de la senzori (seria GM 024461677). Am cumparat masina cu o problema la MID in sensul ca am o pata mare rosie intr-un colt si nu imi apare ora si mi-au disparut cativa pixeli. Dupa indelungi cautari (vreo 3 ani) am facut rost de un alt MID (tot cu 32 de pini) insa la montarea acestui ape masina nu pot accesa functiile computerului de bord (consum etc.) imi apare doar data, temperatura si radio - precizez ca seria noului MID este GM 024461679 (am citit pe net ca acesta ar avea si functii pt telefon).
Ce pot sa fac sa MID-ul nou pe masina mea si sa-mi afiseze informatiile de pe MID-ul vechi? (Nu ma interesaeaza functiile de telefon).

Multumesc anticipat!


Ultima modificare facuta de 22FYL la Dum 28 Mar, 2010 9:25 pm
Skip ads

  • andreicristea

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
din cate stiu acel mid cu telefon merge doar in serie cu ccrt700 care are telefon
  • 22FYL

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ok, sa inteleg ca daca nu am ccrt700 (sau sa zicem ca ma avut si am schimbat cu un mp3 din comert) nu pot folosi BC-ul?
  • 22FYL

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema si am nevoie de ajutorul vostru pentru a o rezolva:

Am o Astra G cu motor y20dth care are in standard MID fara telefon care afiseaza informatii despere consum si erorile de la senzori (seria GM 024461677). Am cumparat masina cu o problema la MID in sensul ca am o pata mare rosie intr-un colt si nu imi apare ora si mi-au disparut cativa pixeli. Dupa indelungi cautari (vreo 3 ani) am facut rost de un alt MID (tot cu 32 de pini) insa la montarea acestui ape masina nu pot accesa functiile computerului de bord (consum etc.) imi apare doar data, temperatura si radio - precizez ca seria noului MID este GM 024461679 (am citit pe net ca acesta ar avea si functii pt telefon).
Ce pot sa fac sa MID-ul nou pe masina mea si sa-mi afiseze informatiile de pe MID-ul vechi? (Nu ma interesaeaza functiile de telefon).

Multumesc anticipat!
Skip ads

  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
redovidiu:
acea mufa de 12 pini din consola , in spatele gid-ului este pentru cid( color info dispay). acolo se leaga RGB-ul.
pentru conductorul negru -maro , eu zic sa te legi de el si sa nu il tai.

22FYL: eu cred ca iti apare asa:

informatiile radio nu pot fi vazute pe mid cu functi gsm doar daca esti posesorul unui casetofon ccrt700.altfel nu vei vedea posturi de radio .
pentru a vedea si functiile de bc trebuie sa mergi la cineva dotat cu tech2 si sa activezi functia de bc.
  • 22FYL

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ok! Multumesc mult!
Stiti poate unde pot gasi pe cineva cu tech 2 in Suceava care sa-mi activeze BC-ul (mai putin la reprezentanta)?
  • 22FYL

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2007

  • Mesaj Privat
multumesc mult pentru ajutor. Am fost astazi si am schimbat MID-ul

cel vechi arata cam asa
si ma chinuiam sa-mi dau seama ce informatii afiseaza
cel nou (i-am schimbat si limba cand am activat BC-ul) arata mult mai bine, chiar daca si acesta are o linie moarta

Multumesc, dar mai am o intrebare:
momentan am montat pe masina un mp3 (nu reuseam sa vad informatiile pe MID) dar pe masina era instalat CDR 500 - daca as pune din nou CDR-ul sa inteleg ca nu imi afiseaza informatiile radio?
Tipul care mi-a configurat MID-ul mi-a spus ca se vad, dar inclin sa-l cred pe 02tes (caruia ii multumesc). Care este parerea voastra?
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
22FYL :

sigur nu iti va arata informatiile despre radio daca nu ai ccrt700. circulatia informatiilor la mid cu gsm si ccrt700 se face altfel decit la mid simplu. mid in 4 fire , iar mid cu gsm in 2 fire ... iti spun sigur ca nu o sa functioneze.
am incercat chiar eu si am scris si pe acest site informatii despre asta..citeste atent aici si vei vedea de ce sustin asta:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=6714&postdays=0&postorder=asc&start=20
se vede acolo ca si la mid-ul meu nu se vedeau functiile radio cu cdr500.la aceasta pagina vei gasi acelasi mid , dar cu ccrt700 montat:https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=43640&highlight=
ai sa vezi ca functioneaza complet.
  • cristiandavid

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salut
cat te-a costat mid-ul ?mai are de vanzare cel de la care l-ai luat?
  • pika1460

  • Mesaje scrise: 709
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2008

  • Mesaj Privat
am eu mid de vanzare. vezi la vand/cumpar
  • marcudorin

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut 22FYL,

am si eu nevoie de un MID model GM 024461679 (exact ca primul pe care l-ai luat ) pt model de radio-cas CCRT 700. Am incercat sa-i repar la al meu "liniile" duse, dar mi s-a exfoliat filmul. Poti sa-mi spui de unde l-ai luat si daca mai exista pe stoc ac. model.
Multumesc anticipat!
  • kakas19

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
22FYL a scris:Am si eu o problema si am nevoie de ajutorul vostru pentru a o rezolva:

Am o Astra G cu motor y20dth care are in standard MID fara telefon care afiseaza informatii despere consum si erorile de la senzori (seria GM 024461677). Am cumparat masina cu o problema la MID in sensul ca am o pata mare rosie intr-un colt si nu imi apare ora si mi-au disparut cativa pixeli. Dupa indelungi cautari (vreo 3 ani) am facut rost de un alt MID (tot cu 32 de pini) insa la montarea acestui ape masina nu pot accesa functiile computerului de bord (consum etc.) imi apare doar data, temperatura si radio - precizez ca seria noului MID este GM 024461679 (am citit pe net ca acesta ar avea si functii pt telefon).
Ce pot sa fac sa MID-ul nou pe masina mea si sa-mi afiseze informatiile de pe MID-ul vechi? (Nu ma interesaeaza functiile de telefon).

Multumesc anticipat!

nu o sa mearga findca, alt model alt soft are, cu cat ai luat daca vrei sa vanzi sa anunti, pentru si pentru mine trebuie dar pentru mine trebuie cu telefon, oricum nu prea pot sa folosesti. Id kakas19
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR