Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • florentinrusu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2010

  • Mesaj Privat
BUNA ZIUA!
Am mare nevoie de ajutor.am un astra h si nu ma face tocmai mandru de el deoarece in ultima luna am pierdut antigelul de 2 ori datorita spargerii a 2 furtunuri...pana aici nimic deosebit problema mea mare este ca masina nu mi a dat nici un fel de advertisment si nu mai aveam antigel decat in radiator.borcanul fiind in totalitate gol.intrebarea mea este: MASINA PREZINTA MARTOR LA APA? eu unu' nu am vazut nimic ce mi ar indica ceva despre apa(temperatura sau ceva de genu)...in cazul in care o sa aflu ca masina nu are nici un fel de martor pt apa am de gand sa i introduc in borcanul de racire un senzor de nivel dar am preferat mai intai sa va intreb. Va multumesc
Skip ads

  • e_alin

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
am patit si eu chestia asta cu niste furtune sparte tot de doua ori. prima oara mi-a dat eroare in bord si nu ma mai lasa sa accelerez dar bineinteles ca nu mai aveam apa de loc in borcan si ieseau aburi de sub capota ca la o locomotiva iar a doua oara am observat eu balta sub masina dupa in drum 2 km si motorul era rece. cred ca te avertizeaza doar cand ajunge apa 100 de grade
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
florentinrusu a scris:BUNA ZIUA!
Am mare nevoie de ajutor.am un astra h si nu ma face tocmai mandru de el deoarece in ultima luna am pierdut antigelul de 2 ori datorita spargerii a 2 furtunuri...pana aici nimic deosebit problema mea mare este ca masina nu mi a dat nici un fel de advertisment si nu mai aveam antigel decat in radiator.borcanul fiind in totalitate gol.intrebarea mea este: MASINA PREZINTA MARTOR LA APA? eu unu' nu am vazut nimic ce mi ar indica ceva despre apa(temperatura sau ceva de genu)...in cazul in care o sa aflu ca masina nu are nici un fel de martor pt apa am de gand sa i introduc in borcanul de racire un senzor de nivel dar am preferat mai intai sa va intreb. Va multumesc

Doar anumite nivele de echipare au inclus senzor de nivel in vasul de expansiune pentru lichidul de racire, acesta vine impreuna cu cel pentru lichidul de parbriz (nu functioneaza unul fara celalalt). Daca nu te avertizeaza atunci cand e pe terminate lichidul de parbriz inseamna ca nu sunt montati senzorii pe masina.
Mai multe aici: http://www.astraclub.ro/ind...ontrol-system-cc/
  • marian_k07

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1,7cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2009

  • Mesaj Privat
sal. sistemul asta se numeste CECK CONTROL iti monitorizeaza cam tot pe masina, inclusiv daca ai vre-un bec ars.nu are nici o treaba cu BC.
Skip ads

  • florentinrusu

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2010

  • Mesaj Privat
deci singura solutie ar fi sa adaug eu senzori de nivel nu am idee cum o sa fac asta dar sper sa reusesc fiindca pe BC nu mi arata decat slipari roud cand sunt mai putin de 3 grade daca aveti idee ce trebuie sa cumpar de unde ce cum va rog mut sa ma ajutati ca trebuie sa rezolv neaparat pana vine iarna . multumesc oricum ca m ati lamurit cat de cat
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
florentinrusu a scris:deci singura solutie ar fi sa adaug eu senzori de nivel nu am idee cum o sa fac asta dar sper sa reusesc fiindca pe BC nu mi arata decat slipari roud cand sunt mai putin de 3 grade daca aveti idee ce trebuie sa cumpar de unde ce cum va rog mut sa ma ajutati ca trebuie sa rezolv neaparat pana vine iarna . multumesc oricum ca m ati lamurit cat de cat

Citeste topicul asta: https://www.clubopel.com/vie...id+parbriz+astrah
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR