Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Video
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
un documentar interesant pentru cei care au rabdare sa il priveasca
http://vimeo.com/5622344
comentam dupa ce il vizionati
credeti-ma merita vazut dar din start spun cine are ochi s avada , sa vada cine are urechi sa auda , sa auda
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Foarte plicti.....interesant
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
sa v-a dea Dumnezeu rabdare sa il urmariti de la cap la coada
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Intre un film cu Codex Alimentarius si unul tratand despre stringenta si mereu de actualitate problema a "Schimbarii la fata", varianta medievalo-popeasca... e o laba trista... Wink
Skip ads

  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
l-am urmarit eu..
am lasat la o parte putin subiectivismul religios, deoarece recunosc ca nu ma aflu printre cei care cred in acel ceva/cineva prezentat de religiile din prezent..DAR, ajungand la partea a 2-a si spre sfarsit..intr-adevar ridica foarte multe semne de intrebare..si de ingrijorare in acelasi timp..de la clima la posibilitati energetice, de la publicitate pana la mesaje subliminale si de la soarta saracilor sarbi(cei care banuies ca au facut reportajul, un popor de toata lauda dupa aparerea mea) la unii dintre "cei mari" ai planetei, care intr-adevar nu au urmarit niciodata in dinastia lor sa faca vreun bine, ci din contra care urmaresc sa subjuge state intregi-Rokefellerii..pentru cei care mai citesc carti care te pun pe gandit..
..si cred sincer ca omenirea e destul de proasta incat sa se autodistruga singura..istoria ne-o arata de nenumarate ori, doar ca scara la care s-au petrecut lucrurile era mai mica, posibilitatile tehnologice mai mici- ca exemplu putem numara incepand cu ERA noastra cunoscuta 10000ihr pana in prezent..mai toate marile civilizatii au disparut, in general de mana lor..dece credeti ca noi am sta altfel..(spun ERA noastra datorita conceptiilor mele care nu dau gir teoriiloc cum care primele civilizatii au aparut incepand cu de acum 9-10.000 ani, si noi aratam lucruri cu vechime de peste 50.000 ani datate cu carbon , care puteau fi fabricate abia acum 100 de ani- faimoasa roata dintzata din bronz(din epoca in care cica nu se inventase roata inca..) sau placile ceramice din hymal. care nu-s altceva decat discuri probabil pentru un gramofon arhaic- si alte multe semne de intrebare))....
eu zic ca e reusit..asa ca vizionare placuta..
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am vazut multe filme despre conspiratii ... iar asta este cel mai jalnic de pana acum !

Religia si politica sunt cele mai bune arme , cand nu mergea cu una mergea cu cealalta !

Off: Sorin eu cred ca tu vrei sa faci stelute Laughing !
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Crezi ca mai am nevoie Cool Question
Sincer, si eu cred ca viitorul nu e roz daca vom continua sa spurcam locul sub noi si pana sub 1% din populatie acumuleaza 75% din bogatia mondiala.
In acelasi timp, nu sunt de acord nici cu "talibanii verzi", nici cu profetii stagnarii economice. Nici cu cei care se declara victimele unei conspiratii mondiale, din spatele ecranului, in loc sa-si deschida vreo afacee sau sa-si caute un job mai bine platit.
Nici cu cei care afirma ca guvernul din umbra (evreii si francmasonii, evident...) ne manipuleaza ca pe niste marionete.
Hai, va las, ma duc sa-mi dau foc la pasaportul cu pastila... Laughing
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Deci uite conspiratia pe fata Laughing se vede clar ca tu ascunzi ceva sorin666 Very Happy , daia esti tu asa de necredincios in toate cele mentionate Laughing .
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
nu e neaparat sa creada nimeni si nici pe departe sa devina cineva super credincios
trebuie decat sa ne uitam in jurul nostru si sa deschidem ochii
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ft interesant clipul,imi confirma ceva ce deja observasem... ca cineva din umbra trage toate sforile.UE face,UE interzice,UE impune,UE imprumuta...ce ne-a dat asa de pretios UE?Doar faptul ca putem sa muncim(in general ca niste "sclavi") in Spania,Franta,Italia fara viza si asta de multe ori cu pretul destramarii unor familii...De ce nu muncim in Romania pe 1000 E ? Aha,suntem in UE dar...suntem cei mai prosti "din curtea scolii"! .Nu este vorba de religia ortodoxa ? Ciudat totusi ca mass media incearca sa o denigreze totusi...Eu unul m-am saturat de MTV si de tot ce inseamna postul asta si multe altele ca el.M-am saturat si de toate videoclipurile evident sataniste ale lui Lady Gaga si toti cei promovati pe acolo...Jay Z,Kannie West,Beyonce,etc.Trebuie sa fii orb si prea prost sa nu iti dai seama ca sunt niste marionete care pt BANI ar face orice.Si de semnul ala cu mana facut de baietii "cool"("coarnele") caruia chiar nu ii vad rostul decat ca o metoda de manipulare.Nu se gandesc ca pot muri ca oricare dintre noi,chiar si maine...si atunci unde este castigul,ce se alege cu banii,ii ia cu ei in mormant...?Nu prea cred !Criza mondiala...si totusi Banca Mondiala,FMI tot ii imprumuta pe unii ,gen Romania cu "N"milioane E pe zi,toti sunt in criza ,nimeni nu are,dar ei au...de unde? Si uite asa Romania este datoare vanduta !Chiar ma gandesc ce s-ar intampla daca am dori acum (printr-un sondaj s-ar afla acest lucru) sa iesim din UE? Eu unul vreau,m-am saturat,nu ne este cu nimic mai bine de cand am intrat! Doar impuneri peste impuneri !Totul se importa ,nu mai producem nimic,ne imprumutam si suntem la pamant cu economia.Criza...ne-au indatorat pe toti la banci(a fost si prostia noastra,ne-am lasat pacaliti) si a scazut ft mult consumul,multi platesc cu salariul doar banca si utilitatile...si atat.A fost clar un plan malefic pus la cale de niste "baieti destepti" si care se pare ca a reusit...Pana la urma nu stiu cine conduce tara asta...cred ca cineva din umbra!Cat despre cipuri,le-ar conveni baietilor astora "destepti" sa le avem in noi si sa incercam doar sa mai facem o greva sau sa avem o mica nemultumire,ca apoi urmeaza doar o simpla apasare de buton si...bumm ! Pana se va ajunge la asa ceva sa ne gandim la sfarsitul lumii ca la sfarsitul nostru personal,desi suna egoist.Degeaba traiesc 3 miliarde de oameni daca eu mor.Eu voi avea soarta mea...dincolo !
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
,,Eu voi avea soarta mea...dincolo ! ''
jos palaria pentru pasajul acesta colegu
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Lasa gandurile mistice, poate omu' s-a hotarat sa emigreze... Laughing
Skip ads

  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Oricum nu cred ca apuca cineva sa ne extermine mai repede ca dragii nostrii "parlametari" ! Very Happy ( Daca reusesc ei sa dea carnet de revolutionar unuia care avea 10 ani la Revolutie , sau altuia care era in inchisoare de o luna Laughing/ Crying or Very sad . )
Asa ca "exterminarea" e mai aproape decat se crede !
  • autogeo

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 2.0 SFI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
tare filmul, unele lucruri le-am observat si noi, sunt foarte clare. va recomand si "zeitgeist". il gasiti pe ODC
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Daca pui botu' la gunoaie din astea de care e plina haznaua Internetului nu ma mai mir de nimic... Twisted Evil
Cred ca si o femeie de serviciu mai rasarita nu ar rezista mai mult de 5 minute... Twisted Evil
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@sorin666-cu tot respectul .... am inteles spun eu cred ca toti colegii care este punctul tau de vedere acum dupa parerea mea nu cred ca e necesar sa faci atata tevatura pe marginea acestui filmulet dar cum este democratie sa nu ma intelegi ca am ceva inpotriva ca postezi dar am creat acest topic nu pentru a da nastere la polemici ci doar pentru a face cunoscut zic eu un subiect cotidian si intalnit in viata de zi cu zi a fiecaruia iar cei ce il vizioneaza sa isi dea o simpla parere
multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Video

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR