Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • padre

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut!
Un prieten de al meu si-a achizitionat un Opel Insignia, motorul de 2l D, ecoflex.. Masina a venit din fabrica cu jante pe 18..El doreste acum sa isi echipeze masina cu 4 cauciucuri de iarna noi..
Din cauza fp ca actualele jante sunt si mari, si de aliaj, el ar vrea isi cumpere jante de tabla si cauciucuri noi pentru iarna.. Acum, cred ca stiti si voi cat costa un cauciuc bun de iarna pe 18.. o groaza de bani.. La recomandarea mea, s-a hotarat sa isi puna jante de 16 + cauciucri de iarn cu dimensiunile 215/60/R16.
Dupa foaaaaarte multe mail-uri i munca de lamurire cu cei de la dealer-ul Opel si-a dat seama ca aceasta configuratie este compatibila cu masina sa.. Pentru ca sunt destul de vechi pe acest forum, dar mai ales pentru ca am gasit de fiecare data, aici,sfaturi pertinente si avizate din partea voastra, m-am gandit sa va cer si voua parerea in legatura cu compatibilitea "rotilor de iarna" alese,mai ales ca si intre reprezentantii dealer-ului, au existat pareri impartite.. Iar, in cazul in care raspunsul vostru va fi pozitiv v-as ruga sa ne indrumati catre un magazin sau un dealer cu preturi ok pentru achizionare..


Va multumesc! Multa bafta!
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Dimensiunea 215/60/R16 poate fi 100% folosita ca anvelopa de iarna. Poti de asemeni sa-ti montezi si lanturi pe aceasta dimensiune.
Pentru jante vezi topicul asta, ai acolo contact https://www.clubopel.com/vie...39&highlight=
Eu de la ei mi-am cumparat jantele de tabla 17" in 5 spite originale GM.
La anvelope eu iti recomand Dunlop/Michelin si le poti cumpara din targul Vitan - in prealabil mai cere discount ca tzaranii se arunca la pret.
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Lucifer_The a scris:Dimensiunea 215/60/R16 poate fi 100% folosita ca anvelopa de iarna. Poti de asemeni sa-ti montezi si lanturi pe aceasta dimensiune.
Pentru jante vezi topicul asta, ai acolo contact https://www.clubopel.com/vie...39&highlight=
Eu de la ei mi-am cumparat jantele de tabla 17" in 5 spite originale GM (225/50/R17)
La anvelope eu iti recomand Dunlop/Michelin si le poti cumpara din targul Vitan - in prealabil mai cere discount ca tzaranii se arunca la pret.

  • padre

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc mult.. Am postat pe anuntul lor.. Mi-au facut o oferta pentru jante. anvelope nu au..

Mai astept si alte oferte...

Multumesc!
  • stateadrian

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2010

  • Mesaj Privat
GTT Bucuresti, 4 jante pe 16 de tabla, cost 712 ron si 4 cauciucuri 205/60/R16 Goodyear Ultragrip 7+ la 480 lei/cauciuc
Trebuie mers direct acolo si vorbit, ca pe site preturile sunt imense
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR