Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Simplu , sterg mailul si trec la urmatorul fraier.
  • opel_pisi

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc ca impartasiti cu altii din experienta voastra. Sunt si eu in situatia cu familia de pensionari din Ungaria, lacul Balaton etc etc, dar numele este Tudor Orbu de data asta.
Deci, daca n-aveti plin de "multumesc" pana acum, mai bag si eu unu' Smile oricum, nu trimiteam banii, dar macar mi s-a elucidat misterul lui too good to be true
  • marianos

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ca sa faca flagrante trebuie sa faca cineva plangere .......suntem in romania uitati asta? va spun din sursa sigura
  • murgan_iulian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2010

  • Mesaj Privat
re... am dat si eu de un tzepar...aceasi poveste cu familia de batrani din Ungaria cu o Bora diesel.....dar spre norocul meu mi-am dat seama ca ceva e putred...si am renuntat....de fapt el a renuntat de cand i-am zis k vin eu in Ungaria dupa masina....a dat-o la intors... aveti grija....
  • bertone_ene

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
a mai incercat cineva sa le trimita o copie dupa chitanta,fara cod ,sa vedem ce au spus?
  • OPEL-BRI

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2010

  • Mesaj Privat
mariaa a scris:Alt e-mail de la tepari de masini... alta poveste...ATENTIE MAREEEEEEEEEEEEEEEE!
Buna ziua
......
VOLKSWAGEN JETTA 1.6 benzina, 102 cai, 12.000 km reali, fabricatie 04 / 2009
............
Are carte service actualizata la zi, ceea ce dovedeste si faptul ca are km reali.
Toate consumabilele schimbate : ulei, filtre, placute de frana, distributie .

Accept orice fel de test, inclusiv tester si indentificare RAR.

Astept raspuns daca santeti interesat sa o cumparati.


cum? la 12.mii km a schimbat deja si placutele si distributia?
  • Mihay_92

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Inainte sa'mi iau Vectra B , am vazut un anunt despre un Seat Cordoba , an 2003 , 1.6 parca , masina avea poze , era neagra , iar proprietarul era din Bacau ..asa zicea anuntul , am incercat sa sun pe numaru de acolo , zicea ca apelurile sunt redirectionate , na....am zis ca poate il are inchis...si am trimis un e'mail , prin care il anuntam ca sunt interesat de masina . A 2'a zii am primit raspuns prin e'mail cum ca el e plecat in Ungaria , iar masina e la fratele lui in germania , si daca vreau sa o cumpar , o aduce el pe platforma fara nici'un ban in plus.
I'am dat in buna , adica sa imi aduca masina la adresa mea ....sa fac si eu o proba cu ea...si daca merge bine si nu are rugina , o iau cu ochii inchisi . Apoi domnu' ce zice , ca de unde stiu eu ca tu nu ma faci sa o aduc degeaba..ca eu cand plec in germania , vin sa imi dai 200 de euro avans ...apoi mi'a picat fisa...waa asta e tepar..el vrea sa isi vanda masina din germania ..daca chiar vroia sa o vanda , o aducea in tara , ca sa poata lumea sa o vada..ca nu cumperi asa..pe vorbe...ca's bani pentru unii ...si de atunci nu am mai comunicat cu el , si nici pana astazi nu m'a mai contactat...deci nu i'a mers cu mine Smile , si sigur a trecut la altu.
Asa ca fiti foarte atenti , si cel mai important , nu dati niciodata banii inainte .
  • protect

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 1700 denso
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
mai nou excrocii au inventat alta inselatorie,dau un anunt pe net ca au o masina de vanzare,de ex vand opel astra h din 2007 1.7 cdti cu 4000 euro,dau un nr de tel care este inchis si motiveaza ca in zona care locuiesc nu au semnal deci discutiile se poarta pe mail,te pune sa faci un transfer de bani prin western union pe numele tau ca sa vada ca esti de buna credinta si sa nu vina degeaba,te pune sa ii trimiti dovada ca ai trimis banii si aici te prinde,el are toate datele tale inclusiv nr de avb,isi faca document de identitate fals cu toate datele tale si se duce linistit si ridica banii,deci mare atentie la excroci.
Skip ads

  • alinsev

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2010

  • Mesaj Privat
sa intelegem ca esti patit daca ne spui ...sau ai evitat inselatoria
  • protect

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 1700 denso
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
alinsev a scris:sa intelegem ca esti patit daca ne spui ...sau ai evitat inselatoria

din fericire am ceva experienta de viata si nu m-am lasat prosit dar am intrat putin in jocul lor sa vad pana unde merg,am facut conversatie pe mail si dupa 3 mail-uri cand au crezut ca deja am capatat incredere in ei mi-au explicat cum trebuie sa procedez,ei merg pe ideea ca in fiecare secunda se naste un fraier si culmea ca gasesc oameni naivi sa ii pacaleasca.
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
eventual poti pune aici link-ul cu masina sa tie lumea.
10x for the heads-up
  • protect

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 1700 denso
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
emilperijoc a scris:eventual poti pune aici link-ul cu masina sa tie lumea.
10x for the heads-up

4. 1 Opel Astra 1.7 CDTIDiesel2007 4000 Euro
Dotari: clima manuala, geamuri electrice, oglinzi electrice, oglinzi incalzite, inchidere centralizataDescriere: masina este bine intretinuta, putin rulata, numere de romania, impozite platite la zi, acte in regula, fara accidente, relatii pe mail, urgent.
(Masini: 102536) Judetul: Sibiu ,asa arata anuntul dat de excroci.
Skip ads

  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Inselatoria asta este pusa in practica de escroci de mult. S-a mai discutat pe aici pe forum despre asta.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nu e noua teapa,daca dai cautare pe forumuri...te sperii.Si eu am avut ''sansa'' sa iau un Golf 5 pe la 5000euro parca.
A...vit-ul e plin de anunturi de astea.
Ochii mari.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Se mai discuta si aici: https://www.clubopel.com/vie...highlight=balaton
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
protect a scris:Salut,
mai nou excrocii au inventat alta inselatorie,dau un anunt pe net ca au o masina de vanzare,de ex vand opel astra h din 2007 1.7 cdti cu 4000 euro,dau un nr de tel care este inchis si motiveaza ca in zona care locuiesc nu au semnal deci discutiile se poarta pe mail,te pune sa faci un transfer de bani prin western union pe numele tau ca sa vada ca esti de buna credinta si sa nu vina degeaba,te pune sa ii trimiti dovada ca ai trimis banii si aici te prinde,el are toate datele tale inclusiv nr de avb,isi faca document de identitate fals cu toate datele tale si se duce linistit si ridica banii,deci mare atentie la excroci.

Pai asta e printre cele mai vechi metode de teapa. Tu abia acum ai aflat de ea?
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
si cand a aflat de ea ne-a spus si noua .... Wink
  • radu1966

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
emilperijoc a scris:si cand a aflat de ea ne-a spus si noua .... Wink
nu fiti rai a vrut sa ne ajute, dar cum sa dau bani chiar si avans daca eu nu stiu ca ai masina poate ai doar o poza!
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
depare de mine gandul de a fi rau ... am spus-o in sensul bun, cum a aflat omul o chestia ne-a impartasit-o.
toate cele bune
  • protect

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 1700 denso
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
emilperijoc a scris:depare de mine gandul de a fi rau ... am spus-o in sensul bun, cum a aflat omul o chestia ne-a impartasit-o.
toate cele bune
Eu chiar am crezut ca descopar marea inselatorie cand de fapt vad ca oamenii sunt bine informati,oricum mie mi se pare ca banditii astia au o imaginatie f bogata.
Skip ads

  1. Home
  2. Vand / Cumpar Masina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR