Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • white shadow

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut :! . am si yo o problema,am un opel astra g din 2000 motor 1.6 benzina ....si am avut ceva problema cu bateria ...am dat'o jos de pe masina si nu stiu daca are sau nu calculator de bord?si daca are ..ce se poate intampla:-?
  • sorin_simple

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Ialomita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Nu se poate intampla nimic. doar, daca ai sistem audio cu cod, sa il ceara din nou. In rest...nu am auzit sa apara probleme de la shimbarea bateriei, la urma urmei, bateria este consumabil si din start, este sortita schimbarii dupa mai mult sau mai putin timp de functionare.
  • giks25

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Sall. Chiar daca ai sau nu BC nu exista nici-o problema daca ai dat jos bateria. Singurele dezavantaje ar fi : codul la radiocd, dezactivarea ridicarii geamurilor prin apasarea simpla, vei fi nevoit sa tii apasat pe buton pana urca. Daca BC vei pierde anumite setari si si date referitoare la consumul mediul si benzina consumata de la ultima resetare. (Pentru activarea geramurilor trebuie sa duci geamul in pozitia sus si tii apasat pe buton maxim 2-3 secunde pt activare, asa trebuie sa faci pt fiecare geam electric ).
  • white shadow

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da am schimbat bateria ...si chiar asta s-a intamplat cu geamurile
trebuie sa tzin butonul apasat ca sa se ridice maxim ....pana acum apasam putzin si urcau singure ...am sa fac cum mi-ai zis u ....cu geamurile ....orcum multumesc mult pt raspuns ....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR