Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut membrilor Clubopel!

De ceva vreme, aproximativ 2-3 saptamani de cand a inceput frigul serios, mi-a aparut urmatoarea problema pe afisaj, fara sa fac nimic, dintr-odata Sad

Ma puteti sfatui despre ce este vorba si cum as putea rezolva, nu de alta dar la inceput "gripa" a fost mai mica dupa care a ajuns la o ditamai buba ...

Multumesc pentru orice sfat si sugestie ! Sad




Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
A intrat praf intre display si folia aia lipita pe spate. Nu prea ai ce sa ii faci decat sa schimbi display'ul sau ceasurile cu totul. Eu am patit vara acelasi lucru la cateva zile dupa ce am desfacut bordul, dar de cand a dat frigul s-a "reparat" singura. Very Happy
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eh, asta-i buna acum, sa mai caut sa schimb si afisajul Smile Vreo problema de rezolvare ceva? de unde naiba sa fi intrat praf acolo ?
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
iar ai probleme? tu chiar esti ghinionist nu vorba....cred ca pana la urma nu o mai vinzi..iei 2 litri de benzina,ii dai foc si ai scapat de belele...
Skip ads

  • cosmin b

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2007

  • Mesaj Privat
la fel am avut si eu,chiar daca nu atat de grav. m-a tinut o iarna,apoi cum a dat caldura si-a revenit de unul singur. de atunci nu am mai avut probleme.incearca sa-l incalzesti cu uscatorul de par,poate isi revine. numai bine Smile
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
iar ai probleme? tu chiar esti ghinionist nu vorba....cred ca pana la urma nu o mai vinzi..iei 2 litri de benzina,ii dai foc si ai scapat de belele...


Sa stii ! Bag picioarele-n ea de caruta ! Very Happy Ideea e ca orice s-ar zice, chiar sunt proaste OPELURILE astea, pur si simplu au tot felul de probleme d-astea mici de te seaca Smile Va suparati , nu va suparati, asta este adevarul! Oricum, ai sa razi, dar mi-au mai sutit si un stergator si acum stau doar cu unul ca sa fie pana la refuz nebunia!


a fel am avut si eu,chiar daca nu atat de grav. m-a tinut o iarna,apoi cum a dat caldura si-a revenit de unul singur. de atunci nu am mai avut probleme.incearca sa-l incalzesti cu uscatorul de par,poate isi revine. numai bine


Pai tocma asta e, ca vad ca am problemele UZUALE, si culmea nici nu prea merg cu masina asa de mult incat sa zic ca o folosesc la maxim. Am mai auzit de la un amic cu Astra H ca la fel ii facea si cica i-ar fi trecut (cum pana mea sa-i fi trecut nu stiu!)....sper sa-mi treaca si mie, desi dupa cum se vede dintr-o fotografie, e oarecum "gripat" displayul, cel mai probabil de la frig....dar de ce naiba de la frig, anul trecut sau din 2005 pana acum nu a mai fost iarna? Si daca nu mai trece? Sad

P.S. l-as incalzi cu uscatorul dar nu stiu unde sa-l pun si plus de asta nu am nici priza la masina? any other ideeas?

Poate ati mai patit-o si altii, mai astept si alte comentarii pls!
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ai bad karma. Ai bagat si tu ~3000-4000 lei in masina asta si te plangi de mori. Altii....baga 2500 lei intr-un injector pe care-l schimba la fel de des ca bujiile, raman de zeci de ori in drum si nu se plang ca tine. Da-l naiba de display.....ai masina de 5 ani si vrei sa functioneze ca in prima zi Rolling Eyes. Vad ca pe alt topic te plangi ca ti-au furat stergatorul....tot din cauza masinii Shocked . Dar nu ti se pare ca masina asta atrage si noroiul? Nu ti se pare ca vrea sa nimereasca toate gropile? Ciudat Opelul asta...dar mai ciudati posesori are Rolling Eyes

Mare problema display-ul asta.....zi unui posesor de dacie 1310 ca-ti si da doua palme.

Un sfat....vinde-o si ia-ti ceva fara display-uri, stergatoare si volante.
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pai si daca ma plang pe forum care-i problema, d-aia e forum sa ai ce scrie in el Very Happy

Ideea este ca masina o am de SH, ea chiar a fost intretinuta (nu are rost sa intru in detalii cum, chiar are schimbat absolut tot ce vrei pe ea de la distributie de 2 ori la discuri frana, revizii la max 10 mii km, etc!), la fel si de mine, dar sunt tot felul de chichitze de genul care fac experienta deranjanta (si care vin fara sa aiba neaparat o CAUZA , adica cum pana mea as fi putut preintampina acest lucru?)...Asa ca daca vrei pentru tine personal, pot face o lista cu problemele de genul, probleme care sunt GENERALE la aceasta marca! (2 exemple scurte care imi vin acum in minte - problema la butonul climei care se misca cand vrea ea, si problema la butonul de la portbagaj).

Si .... da, pt cat am auzit ca a costat masina de noua (macar atat , nu am luat-o de noua!), poate chiar tu sa-mi mai fi spus pe alte topicuri, consider oarecum inacceptabile aceste probleme, ca sa nu mai luam in considerare altele mai deranjante gen volanta, injectoare, display.

Deci, si prin urmare, concluzionand adanc, nu stiu de ce sari aiurea la adresa mea, ma plang pt ca am niste probleme aiurea, ma plang pe banii mei la urma urmei si incerc si eu sa gasesc o rezolvare ... poate, poate mai ajuta si pe altii, caci dupa cum se vede nu sunt(nu am fost) SINGURUL!


Pace! Smile
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Merlinboy a scris: incerc si eu sa gasesc o rezolvare

Schimb-o pe un passat. Wink
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Atunci, brusc, nimic nu va fi prea scump, toate se strica din cauza prafului si a gropilor si a motorinei din Romania. E mai rentabil si decat o bicicleta.
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
bun...dar cu vreo posibila rezolva, atenuare a problemei mele cine vine sa ma ajute si pe mine? Smile
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nicio parere, nimic? Sad
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ti-a zis cineva de feon. Ai incercat?
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Merlinboy,se intampla de la temperaturi scazute . Exista o sansa destul de mare ca la primavara sa isi revina. Ai rabdare.
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pai altceva nu prea am ce face oricum, asta cu feonul am crezut (si inca cred) ca era o treaba ironica....iar daca ar fi serioasa treaba, cum naiba as aduce eu priza pentre feon, tinand cont ca stau la bloc in Bucuresti si la un etaj superior? Sau bag masina in casa mai bine? Very Happy
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
iei si tu un prelungitor si rogi si un vecin de la parter sa te lase o juma de ora cu feonu............Mare inginerie!
  • sorynel65

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 2007 z1,4xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Si eu am aceeasi problema de 4-5 luni dar nu-mi mai bat capul, pur si simplu o ignor iar faza cu feonul nu ajuta cu nimic dar daca vrei sa incerci, merlinboy, poti achizitiona un invertor de la 12v>220 si ti-ai rezolvat mai multe probleme referitor la 220v.
Drumuri bune!
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ai grija cu invertorul ca sa nu ajungi ca avatarul colegului sorynel65 Smile) ! Merlinboy,asta nu e chiar asa o mare problema a masinii.Mie mi se pare o banalitate,incearca in loc sa stai cu ochii acolo in bord sa te uiti mai bine la drum,ok? Wink
  • sorynel65

  • Mesaje scrise: 470
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 2007 z1,4xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Ai grija cu invertorul ca sa nu ajungi ca avatarul colegului sorynel65
Nu se intimpla nimic daca-l utilizezi corespunzator.
Eu, fiind un corturar convins, folosesc invertorul foarte des pe timpul verii si nu am avut nicio neplacere.
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
era doar o gluma,evident!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR