Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • baiq

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut! am si eo un opel vectra b din 98,iam schimbat akum o luna dintributia iar dupa o saptamana ramaneam fara apa.am fost cu ea ieri la service unde mia schimbat distributia data trecuta si au zis k e de la pompa de apa.avand-o in garantie mi-au schimbat pompa de apa,iam schimbat si uleiul si filtrele.,iam bagat si antigel si am crezut k problema a fost rezolvata.
Am luat masina am mers circa 5km cu ea si am vazut k iar mi se incalzeste apa si cand am deschis capota sa ma uit nu mai aveam apa.M-am dus din nou cu ea la service si ei mi-au zis k e de la garnitura de chiloasa sau ceva de genu.si miau dat si uleiul afara si am vazut k a intrat si apa la motor(uleiul doar ce era bagat de cateva ore).
Care credeti k e problema?TOATE ASTEA SE TRAG DE LA POMPA DE APA?

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
edit by Stefan Tolos.

  • kynio

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
poi si tu ai mers 3 saptamani cu pompa de apa defecta?
normal ca totul pleaca de la pompa de apa fiindca o pompa de apa defecta nu asigura recircularea antigelului in sistemul de racire al motorului ceea ce duce la supraincalzirea motorului si implicit arderea garniturii de chiulasa.
  • baiq

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da am mers cu ea.da la inceput nu pierdea aja multa apa.de vreo saptamana a inceput sa piarda si mai mult.am intrebat dak e de la pompa de apa k nu prea ma pricep la mecanica si k sa stiu dak le dau lu aia de la service banii pe garnitura si mana de lucru.dak aveam pompa in garantie si toate astea sau intamplat din cauza pompei,normal e sami faca ei masina fara sa mai dau eo nici un ban nu?
  • kynio

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
absolut corect
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR