Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • trotil2

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ntibi a scris:Salut,

Am si eu aceeasi problema la o vectra Z19DT.Am cumparat termostat nou cu 185 RON, dar abia joi o sa il montez pe masina.
Cred ca pe forum nu gasesti tutorial de schimbat; daca gresesc si stie cineva linkul va rog sa il "impartasiti" si cu mine.
Mersi


Sa ne scrii daca s-a remediat problema dupa ce schimbi termostatul.
Si daca se schimba greu.
  • vali-tgm

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cam problema aceasta o am si eu. Asta y20dth. Daca merg cu masina prin oras pana in 2000-2500 ture il incalzesc extrem de greu, imi trebuie minim vreo 15 km in oras sa ridice acul de la temperatura. daca ma dau putin la ea ridica acul de la apa dar pana pe la 80 de grade unde tot nu baga caldura. In extern am facut 25 km si nu am putut sa merg mai tare ca asa era drumul si nu s-a incalzit apa, cand am dat de un deal si am urcat mai turat a ridicat apa dar la fel nu baga caldura. Dar culmea la coborarea acelui deal apa mea a mers iarasi in 0 absolut. La oprire radiatorul si futunele erau caldute. Ce ma ingrijoreaza e ca si atunci cand e la 80 grade ea nu baga caldura. Termostatul se schimba saptamana aceasta dar sunt curios daca sa ma astept si la altceva sau termostatul singur poate sa dea aceste sintome.
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Vali-tgm, termostatul singur da aceste simptome de obicei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR