Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut,Vectra A,C20NE,1992,am cautat pe forum ceva legat de problema mea dar din pacate nu am gasit nimic concret(totul se refera doar la inchiderea centralizata si usi blocate).Problema este:acum un an am schimbat pragurile,inainte de aceasta operatie totul era perfect,DUPA- usa de la sofer nu se inchidea bine,parca agata pe undeva.Am reusit sa o fac sa se inchida ft. usor dar ramane un luft de toata frumusetea,usa pare semi-deschisa ,doar la Dacia Supernova am mai vazut un asemenea luft si arata ft urat.Am incercat diverse reglaje la cele 2 bolturi si la clema de pe stalpul central,dar nu am reusit sa fac un lucru perfect(ori nu se inchide bine usa,agata si nu mai am luft,ori se inchide bine dar arata ft rau).Tinichigiul care a schimbat pragurile,a dat din umeri...nu poate face nimic...il depaseste..."N" mecanici la fel...daca stiti pe cineva care se pricepe la astfel de probleme "delicate"(in Bucuresti) ajutati-ma cu ceva informatii(sfaturi).Va multumesc !

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
edit by Stefan Tolos.

Evil or Very Mad
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
din pacate cred ca e de la schimbat praguri.
e posibil ca pana la un punct sa o poti face.trebuie multa rabdare.
din clema reglezi cel mai bine.din bolturi doar sa nu ai joc.daca scoti chederul asa-i ca se inchide perfect?
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR