Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • posesor opel

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
motorul asta se alimenteaza cu bani.daca ar fi mers cu matorina era mai bine
Skip ads

  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Azi am luat garnitura chiulasa,garnitura culbutori,oringuri injectoare,simeringuri supape,un burduf planetara stanga,si niste gasket pentru etansare baie de ulei.= 354 RON Sad(( si cred ca tre sa mai iau si saibele pentru injectoare,sau cum se cheama bucsele alea in care se fixeaza injectorul in chiulasa.50 ron bucata=>inca 200 ron Sad si vin si sarbatorile
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Inca o problema grava Sad( am gasit gauri in camasile injectoarelor,sau .bucse,sau cum s-or chema alea bagate prin presare in chiuloasa,in care intra apoi injectorul propriu-zis.Din cauza aia cand am scos injectoarele,fara sa dau chiulasa jos mi s-au umplut pistoanele cu apa.A J U T O R ! Sad(
  • posesor opel

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
ce cadouri frumoase tia adus mosu.
Skip ads

  • popeye

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Tg-Jiu
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2006

  • Mesaj Privat
pai daca nu te pricepi, mergi la cineva de meserie..Mai rau ii faci.. E ca la doctor, nu stii, nu te bagi. Daca dai cu presupusul,bagi mana adanc in buzunar..
Bafta multa!
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Cand am zis ``din cauza aia ` ma refeream ca aia era problema chiuloasei.. nu ca as fi cauzato eu.Am spus doar ce sa intamplat cand am scos injectoarele,pentru ca in mod normal nu trebia sa imi apara apa in pistoane dar am vazut cum curgea prin gaurlile alea.
  • alx78

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
te-ai scos. tre sa schimbi chiuloasa. ai grija ce fel de garnitura pui, ca sa nu ai probleme mai tarziu
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Nu se schimba chiulasa,v-am zis: gaurile erau in ``camasile ``injectoarelor,care le-am comandat deja si sunt foaaaaaaaaaarte scumpe: 100 ron bucata,si sunt doar niste...seringi...din aluminiu....cu pereti foarte subtiri(de aia cred ca a si sapat apa prin ele) care vin bagate prin presare in chiulasa.Am poze la tot ce am gasit si facut pe acolo,dar trebuie sa caut cablu sa le descarc si o sa vedeti.Cred ca asta e o cauza a pierderii apei pe care multi nu o gasesc,si ajung sa schimbe chiulasa.La mine a fost nevoie sa ma uit cu o lanterna atent ,de fapt din prostie m-am uitat sa vad daca e curat si nu sunt zgariate suprafetele de etansare,si cand colo: hop gaurica!...Am fost la suceava si am rectificat chiuloasa=50 ron
Skip ads

  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
M-am intalnit azi cu un nene care avea o masina exact ca a mea.L-am oprit sa il intreb si pe el de faza cu pierdutul apei,cu termoflotul,etc.Mi-a zis din prima ca la el termoflotul la anulat de vreo 2 ani de cand are masina si merge fara probleme,era foarte silentios,antigelul de 2 ani...ROZ perfect in borcan,nu scotea fum.Am sa merg si eu cu al meu mult si bine (pana o vand Very Happy ) cu termoflotul anulat.Maine merg sa iau piesele pentru chiuloasa si ma mai usureaza de 400 ron..si am sa iau si un filtru de ulei .Voi nu mai spuneti nimic? Very Happy
  • alx78

  • Mesaje scrise: 718
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2010

  • Mesaj Privat
chestia asta cu termoflotul anulat nu am mai auzit-o. e posibil sa ai dreptate, dar cum se face ca nimeni nu sa gandit la asta pana acum, ca asta e una din problemele care apare la toate motoarele y17dt?
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
S-au mai gandit si altii insa nu le-au anulat,ci au dat 500 ron pe termoflot.Eu nu incing masina,nu trag abuziv de ea,deci nu e nici o problema ca l-am anulat.
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
poze..
Skip ads

  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am terminat acu cateva zile reparatiile,si dupa sarbatori daca totul e bine,ii caut un ``sot tinerel :d ``...nu mai pierde apa si trage bine
  • cristi pop

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
problema este termoflotul nu garnitura de chiuloasa [radiator de racirea ulei] daca iti baga caldura nu este din garnitura
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Termoflotul oricum era anulat,caldura baga numai cat avea apa in instalatie,apa se pierdea fara sa curga p nicaieri pe sub masina,acu dupa ce am facut chiuloasa,si am schimbat pe acolo ce era de schimbat,am 500 km facut fara sa completez un strop de apa.sper so tina asa Smile
  • cristi pop

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2008

  • Mesaj Privat
masina este ca omu daca azi ai racit nu teai tratat maine faci azm si te miri de ce schimbarea uleiului la timp conteaza foarte mult la un motor nu are voie sa nu merga daca este intretinuta
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Acu alta belea: alternatorul,mi s-a aprins deodata bateria in bord..servo mort...si din ce mai stiu eu..e de la alternator.aveti idee cat costa piesele? fara manopera..
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Platou carbuni: http://www.autoa.ro/index.p...47&catpb=1623
Releu incarcare: http://www.autoa.ro/index.p...47&catpb=1624

Daca tot il desfaci, verifica rulmentii si schimba neaparat simeringul de la pompa de vacuum.
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am luat azi releu,placa aia cu carbuni,si simering=275 roni....deacu sa ma apuc de ea dupa revelion:).La multi ani tuturor! Smile
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Numa bine ce am facut alternatorul,acuma imi baga motorina in ulei! mortii ei de masina,ca ii dau foc,mi-a mancat jumatate din viata masina asta intr-o luna de zile.Am zis ca merg la piata sa o dau cu primu pret oferit,da nici acolo nu am cu ce ajunge,dracii so ia ! Ce naiba sa ii mai fac? sunt maxim de nervos! nivelul la ulei e oooohooo sus de tot,deci clar ca am motorina,acu ce trebuie sa ii mai schimb? ajutoooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrr!1
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR