Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • virgil75

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2010

  • Mesaj Privat
pe ce mail la opel ai trimis sa verifice?
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
bx3m a scris:Da exact, cu formularul de contact. Poti la fel de bine sa ii suni direct


ti-am fi recunoscatori (noi cei mai pe langa domeniul mecanica si/sau termeni tehnici), daca ne-ai da o mana de ajutor cu formularea mailului care trebuie trimis.
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am trimis si eu acum cateva ore formularul pe acre l-am completat, acum astept arspunsul...
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Gabello a scris:Am trimis si eu acum cateva ore formularul pe acre l-am completat, acum astept arspunsul...


eu astept de 2 zile. sa ne zici daca iti raspund. atunci inseamna ca au sarit peste mailul meu. Smile
Skip ads

  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Uh, formularea exacta nu o mai stiu, dar am trecut la "Tip cerere" - Intrebari recall - cred ca e un amanunt destul de important, in functie de tipul cererii ar trebui sa se duca la un nene sau altul pe mail. Apoi am completat datele cerute de ei acolo, si am trecut la comentarii ca am primit informatia ca Astra si Zafira diesel intre 1999-2000 intra intr-un program de recall pentru inlocuirea/remedierea unui suport motor, si ii rog sa imi dea mai multe detalii. Dar la fel de bine, dupa cum ziceam, se poate suna la cel mai apropiat service autorizat Opel - DiBas si intrebat direct. Aveti grija sa aveti VIN-ul la indemana, chiar il puteti scrie si in comentariul trimis, asa il verifica direct. Mai multe detalii o sa va dau sambata dupa-amiaza, dupa ce ma intorc de la service. Bafta !
  • virgil75

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2010

  • Mesaj Privat
https://www.opel.ro/tools/opel-contact-us.html Linkul pentru cei care nu au trimis inca cererea de verificare!
  • virgil75

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2010

  • Mesaj Privat
bineinteles modificati datele cu ale voastre! Very Happy
  • Marius72

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Asa arata mult discutatul suport ptr motor,de fapt asa arata al meu,m-au tinut cu masina in service 3 zile,dar a meritat cu ocazia asta m-am ales si cu un reglaj la directie,si cu un control total la tot ce este legat de articulatii,si toate aste 0 €,
Skip ads

  • petre_gsm

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2008 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Eu incerc de azi dimineata sa trimit celor de la Opel un mail si nu merge!
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Marius72 a scris:Asa arata mult discutatul suport ptr motor,de fapt asa arata al meu,m-au tinut cu masina in service 3 zile,dar a meritat cu ocazia asta m-am ales si cu un reglaj la directie,si cu un control total la tot ce este legat de articulatii,si toate aste 0 €,


Pai da Marius,pt ca la locatie la tine scrie "alta tara".Aici in schimb dupa ce iei masina din service trebuie sa te uiti atent sa nu-ti fi disparut ceva de la masina.Asa cum a patit un prieten de-al meu care s-a dus cu masina la revizie si s-a trezit fara capitonaju de la capota Twisted Evil
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Marius72 a scris:Asa arata mult discutatul suport ptr motor,de fapt asa arata al meu,m-au tinut cu masina in service 3 zile,dar a meritat cu ocazia asta m-am ales si cu un reglaj la directie,si cu un control total la tot ce este legat de articulatii,si toate aste 0 €,


Mda, al meu e intro stare muuuult mai buna, a fost curatat si grunduit de 2 ori, bonus a 2 oara a fost imbracat in vaselina.

In mod sigur daca ma duc la ei nu o sa doreasca sa imi monteze unul nou.
  • huzumfanut

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Am și eu o întrebare pentru posesorii de opel din Constanța: a încercat cineva la kamsas sau la rãdãcini sã vadã dacã este valabilã ordonanța cu rechemarea? Eu o sã mã duc sãptãmâna viitoare și vã țin la curent.
Skip ads

  • KBA

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2007

  • Mesaj Privat
glod sub paltin Iasi a raspuns Smile)
Luni tre sa trec pe la ei..ca cica ma incadrez
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am trimis si eu formularul si m-a sunat cineva de la opel sa imi ceara seria de sasiu si sa imi spuna ca ma incadrez. O sa sun maine(respctiv astazi mai tarziu Very Happy ) la Radacini sa ma programez.
  • Marius72

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Drogas a scris:
Marius72 a scris:Asa arata mult discutatul suport ptr motor,de fapt asa arata al meu,m-au tinut cu masina in service 3 zile,dar a meritat cu ocazia asta m-am ales si cu un reglaj la directie,si cu un control total la tot ce este legat de articulatii,si toate aste 0 €,


Mda, al meu e intro stare muuuult mai buna, a fost curatat si grunduit de 2 ori, bonus a 2 oara a fost imbracat in vaselina.

In mod sigur daca ma duc la ei nu o sa doreasca sa imi monteze unul nou.


Spala-l cu apa calda,si detergent,lasa-l doua zile pana apare rugina si dute si schimba-l,dar inainte intereseaza-te daca te incadrezi,glumesc Very Happy Very Happy ,dar chiar asa,intereseaza-te,macar sa stii daca il poti schimba gratuit sau nu.
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Dragilor, am fost si eu azi in service, si nici macar saibele pe care se prinde scutul nu sunt ruginite, cadrul arata foarte bine, nici urma de rugina. Ceea ce va doresc si dumneavoastra Smile
  • mnealessandro

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut.am fost si eu sunat de cei de la OPEL,dupa ce le-am trimis un mail..tin sa va spun ca data limita pentru rezolvarea acestei probleme este 31 12 2011.(astra g y20dth 2001)
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mnealessandro a scris:salut.am fost si eu sunat de cei de la OPEL,dupa ce le-am trimis un mail..tin sa va spun ca data limita pentru rezolvarea acestei probleme este 31 12 2011.(astra g y20dth 2001)


te rog sa confirmi data ... sigur e 2011 ? Smile ti-au spus cei de la Opel Romania (care e in Ungaria de fapt) cand te-au sunat ?
  • mnealessandro

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da 31 12 2011(AM INTREBAT DE 2 ORI),m-au sunat cu 5 min inainte de a posta.(+3618891000,asta e nr de pe care am fost sunat).
  • virgil grigoras

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2010

  • Mesaj Privat
am trimis si eu un formular pe linkul pus de tizul meu, dar pana acum nu m-a sunat nimeni, mai asteptam.
formularul l-am trimis vineri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR