Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ionel prahuza

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Mokka X 2017 W0L0AHM758G0729
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2009

  • Mesaj Privat
salutare tuturor membrilor opel si Isus Hristos sa se nasca in inima voastra,sunt posesorul a opelului zafira din 2001 ,motor 2000,si am de ceva timp o problema care ma streseaza va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi,de la un timp tot i-mi scade viteza accelerez dar nimic de gandesti ca sta pe loc.Am o supapa vacum in spate la debimetru de aer ,cand apare simtome de genul acesta o schimb si pentru o perioada scap de stres merge motorul bine,iar la un timp din nou aceiasi problema si iar o schimp si iar merge o perioada.Tin sa mentionez ca nu se aprinde nici un bec martor la bord,
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
La Multi Ani !
Schimb-o,electrovalva aceea actioneaza turbina,eu am intrat printr-o apa adanca si imediat nu mai aveam turbina.Masina mergea cu 105 km/h mviteza maxima.La mine si-a revenit dupa ce am verificat cu alta de pe alta masina,apoi a fost curatata.Una noua costa vreo 600 de Ron,poate gasesti la dezmembrari mai ieftina.Probabil ca nu iti apare codul de eroare,pentru ca ai becul cu motorul ars.
  • ionel prahuza

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Mokka X 2017 W0L0AHM758G0729
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2009

  • Mesaj Privat
multumesc am sa verific sa vad,cat despre acel bec ars nu prea cred ca este ars ca in urma cu o luna veneam de la miercurea ciuc si undeva intre praid si targu mures a cazut iar turbo din mers si sa aprins becul cu motorul am tras pe dreapta am schimbat vacumul si am plecat mai departe si a fost ok,astazi am schimbat iar vacumul si vad ca nu-mi da semne ca ar vrea sa mearga mai bine,asa ca ramane varianta cu ceea ce ai spus tu,ok ms si un an nou binecuvantat de Dumnezeu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR