Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Bai!

Azi am stat 6 ore la rar pentru rahatul de certificat de autenticitate ( consta in 3 poze ale seriilor masinii ) . M-am dus la 7.20 ca omul ; cand am ajuns acolo bineantzeles ca nu mai erau bilete de ordine ( ca e zi scurta ) dar am aflat ca daca merg la seful de service in audienta poate scot un bilet.Am umblat dupa asta o jumatate de ora pana l-am gasit ( bineantzeles toata lumea foarte nervoasa si recalcitranta ca la noi in ro) Imi da ala dupa lungi insistente si interventii de tipul lucrez la televiziune si cunosc pe nu stiu care ... deci obtin si un bilet de ordine. Pe urma zice aseazate la coada si intri coada insemnand 3 tiruri si vre-o doua turisme. ok ma asez si astept...astept...astept...astept vad ca nu mai termina cu aia ( oamenii de fapt erau la gaze la alte controale ) ma duc si intreb zic... stau la coada si vad ca au altceva de facut tirurile la care mi se raspunde ca oricum nu am pe unde sa intru de aia asa ca trebuie sa astept. Ma asez iar la asteptat cu totul au fost vre-o doua ore jumatate intru in final ( bineantzeles ca a durat 1 minut sa faca pozele respective ) pe urma imi competeaza omul raportul, ma duc, platesc si astept sa-mi iasa cartea de identitate. Inca o ora Iese cartea si zice tanti de acolo... mergeti la cine a completat sa va semneze.Cobor iar... ia-l pe ala de unde nu-i ( il mai asteptau vre-o 5 ) umblu dupa el ... il astept vre-o ora nik. Ma duc pe la ceilalti iar nervosi iar cu siktir si tot nu-mi venea omul si nimeni nu voia sa zica unde e ( ba e-n birou ... ba e-n hala in fine nu era nicaieri) si acuma vine partea cu adevarat dura. Dupa atatea ore de asteptat ma duc si intreb " DOM'LE DA' NU POATE SEMNA CHIAR NIMENI IN LOCUL LUI? " la care cu calm mi se raspunde ..... Ba Da !!!!!! Sa nu-ti vina sa-ti dai demisia?
Skip ads

  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
da...asa e la RAR, n-ai ce-i face

Ori stii pe cineva, ori pierzi acolo o zi, posibil 2
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Intr-adevar din pacate asta e adevarul

cu motorul nu ma mai duc pe la ei ( ii f... ) fac si eu ca tine merg cu el asa ca daca ma duc iar la omologare si pierd o saptamana p'acolo.......
Ce sa zic ideea e ca in romania numai masina peste 2000cm sa nu-tzi iei ca imbatranesti la rar
  • Dan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Foarte adevarat. Vad ca peste tot in Romania Rar-ul este la fel. Exact aceeasi chestie am patit-o si eu.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:Intr-adevar din pacate asta e adevarul

cu motorul nu ma mai duc pe la ei ( ii f... ) fac si eu ca tine merg cu el asa ca daca ma duc iar la omologare si pierd o saptamana p'acolo.......
Ce sa zic ideea e ca in romania numai masina peste 2000cm sa nu-tzi iei ca imbatranesti la rar

*
Ce se imtampla peste 2 000 cmc Question
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
pai din cate stiu in primul rand la astea sub 2000 nu trebuie sa astepti programarea ca la celelalte. si in loc sa-ti faci doar certificatul de autenticitate te baga intr-o camera cu usile inchise ( fara sa fii de fata )unde stai ceva ore bune si unde ti-o intoarce pe toate partile doar doar sa gaseasca ceva in neregula sa te trimita innapoi. Am vazut cu ochii mei un audi A8 V8 4,2l adevarat de tot pe care l-a intors ca avea nu stiu ce la fishe Smile))))
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR