Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor opel-istilor!!!
Detin o Omega A berlina, fabricatie 1993 cu motor C20NE. Avand in vedere ca dupa ultimele masuratori cantitatea de benzina consumata se situa undeva la 9l/100km extraurban si cca 16l/100km urban m-am hotarat sa incerc sa reduc costurile prin dotarea cu o instalatie GPL.
Dupa un studiu cat de cat pe net in ceea ce priveste acest domeniu m-am prezentat la o unitate service autorizat si i-am implementat o instalatie marca BRC - Italia.
Acum, pe gaz inregistrez un consum de cca 11l/100km extraurban si ceva de genul 17l/100km urban. Avand in vedere preturile din ziua de azi....sunt cat de cat multumit insa cred ca as putea sa mai reduc consumul. A reusit cineva sa rezolve in mod multumitor aceasta problema? Daca da, hai sa postam sa facem un schimb de impresii mai invatam cate ceva, reglaje, verificari, etc.
Skip ads

  • manfred

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1998 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum e traficul pe la tine dar totusi 16l/100 mi se pare un pic cam mult. Vezi ca are Iulius o omega cu motor ca al tau.......intreaba-l pe el cat ii consuma.
Banuiesc ca daca este dereglata cand merge pe benzina ....automat consuma mai mult si pe gaz...banuiesc.
  • ahoe

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2006

  • Mesaj Privat
salut . eu am o omega A acelasi motor ca al tau c20ne care are 167 mii si imi consuma in bucuresti 10 mers batraneste(a-5-a pe la 70) si afara 7 la fel viteza maxima 110 km /h a
  • alx2102

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: romania
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2006

  • Mesaj Privat
sal!
ce ar putea avea de consuma asa mult a mea? Tu ce reglaje i-ai facut ultima data si unde?
Skip ads

  • ahoe

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2006

  • Mesaj Privat
man eu nu am facut nici un fel de reglaje la masina niciodata de cand am luat-o acum 30 de mii de km.
  • anvas75

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sigur ai motorul dereglat. Eu am Omega A cu C30NE consuma cat a ta, dar la mine e normal la motor de 3000 cmc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR