Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • cicki

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua detin un Opel Zafira din 2003 ,motor 20DTH cu aproape 200 de mii de kl in bord.
Anul trecut i-am schimbat volanta si discul acum doua saptamani i-am schimbat EGR-ul,acum cateva zile i-am schimbat cureaua de transmisie si tot atunci i-am resetat toate erorile.Nu mi-se aprinde cheia in bord dar nu mai imi indica apa.Problema e ca la schimbat vitezele cand o accelerez face foarte urat adica parca se infunda, pierde din putere si ma zguduie de parca ar vrea sa se rupa in doua si in acel moment scoate fum negru.In rest e normala.
Daca stie cineva oare ce poate fi, il rog sa-mi dea si mie o idee sau un sfat, ca eu habar nu am ce poate sa mai aiba.
  • sdl

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Mures
  • Masina: Zafira 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cicki a scris:Buna ziua detin un Opel Zafira din 2003 ,motor 20DTH cu aproape 200 de mii de kl in bord.
Anul trecut i-am schimbat volanta si discul acum doua saptamani i-am schimbat EGR-ul,acum cateva zile i-am schimbat cureaua de transmisie si tot atunci i-am resetat toate erorile.Nu mi-se aprinde cheia in bord dar nu mai imi indica apa.Problema e ca la schimbat vitezele cand o accelerez face foarte urat adica parca se infunda, pierde din putere si ma zguduie de parca ar vrea sa se rupa in doua si in acel moment scoate fum negru.In rest e normala.
Daca stie cineva oare ce poate fi, il rog sa-mi dea si mie o idee sau un sfat, ca eu habar nu am ce poate sa mai aiba.


Vezi la debitmetrul de aer. Eu l-am schimbat si nu mai am asa ceva dupa mine.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
sau ceva injectoare de controlat,curatat...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR