Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • mariuspetre11

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
La multi ani tuturor. Am si eu o problema cu astra mea din 2001 1.7. In noapte de revelion am plecat cu masina, precizez ca era inchetata bocna, am mers 3-4 km fara probleme am oprit masina. Cand am plecat pe la viteza de 40 -50 kmh are un trancanit din partea dreapta ca bataia de planetare. precizez ca pe viraje nu are pic de zgomot numai pe drum drept si cate odata la franare. Cand masina este in plin demaraj nu face(apas accelatia nu face cand dau drumul la pedala zgomot) ce sa fie? Ajutami-ma va rog Multumesc anticipat.
  • gorgy

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2011

  • Mesaj Privat
am si eu o problema asemanatoare .
a inceput sa se auda in mers un zgomot la roata , un pocnit ca de planetara .
problema este ca se aude numai cand calc frana .
am fost la un service in spatele blocului , mia dat roata jos a ridicat masina pe cric am bagat in viteze si a zis ca se aude din cutia de viteze
mia zis ca mi sa spart rulmentul din cutia de viteze si din cauza aceasta se aude
totusi mie mi se pare destul de ciudat , masina ruleaza bine intra in viteze bine nu se aude nimic cand schimb vitezele sau pun frana de motor , zgomotul se aude numai cand calc pedala de frana .
aveti vreo idee sau ati pastit asa ceva .
  • mariuspetre11

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut. Am rezolvat problema era vorba de bieleta de directie de pe stanga. Am ilocuit-o si acum merge
  • mariuspetre11

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gorgy a scris:am si eu o problema asemanatoare .
a inceput sa se auda in mers un zgomot la roata , un pocnit ca de planetara .
problema este ca se aude numai cand calc frana .
am fost la un service in spatele blocului , mia dat roata jos a ridicat masina pe cric am bagat in viteze si a zis ca se aude din cutia de viteze
mia zis ca mi sa spart rulmentul din cutia de viteze si din cauza aceasta se aude
totusi mie mi se pare destul de ciudat , masina ruleaza bine intra in viteze bine nu se aude nimic cand schimb vitezele sau pun frana de motor , zgomotul se aude numai cand calc pedala de frana .
aveti vreo idee sau ati pastit asa ceva .
La ine ar putea fi o problema la discuri sa fie discurile ovalizate sau sa fie foarte tocite.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR