Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • opelrobert

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Cum scrie si in titlu masina nu coboara la relantiu sub 900 rpm am pus diagnoza iar acolo figura - 4 grade C cand afara era +4 grade C
Acum eu cred ca e senzorul de temperatura motor (lichid racire),intrebare cea mare consta in unde este senzorul amplasat sa il schimb sau poate exista o soluti sa il repar pe al meu.......

P.S :Am avut masina la service cu bateria scoasa , iar dupa ce am luat masina statea ok la relanti dar dupa putin timp a revenit problema cu 900 rpm

Cu multumiri anticipate Robert

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

  • blibli

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am citeodata oarecum aceeasi problema, in diagnoza imi apare relantiul cerut 900, insa la mine oscileaza cind e asa in jurul lui 900. Tot ca la tine temperatura apare alta decit cea exterioara. Daca temperatura de care zici e ultima in sirul de masuri de pe diagnoza nu ai ce sa schimbi ca nu e data de nici un senzor care poate fi schimbat, cica e o valoare care se citeste intern de ecu.
Cind relantiul cerut e 850 totul e in regula si parca si masina merge mai bine.....
Sint curios altii ce zic de aceasta problema sau daca tu gasesti ceva.
  • opelrobert

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Gata am scapat de 900 rpm acum sta cum trebuie .........Tot ce a fost(tot nu stiu) s-a rezolvat cu un drum luuung
  • blibli

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Doamne ajuta! Smile
Sper sa te tina, asa am crezut si eu ca gata dupa ce l-am incalzit odata bine, apoi tot asa, acum ca e mai cald afara nu mai face, sper s-o tina....
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR