Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Dar dc ti cu tot din adinsul sa faci referendum sa cheltui alti bani incepand cu tiparirea benerelor electorale, cu campanii, cu organizare? Ca in final sa ma trezesc ca ies tot astia ,caci cu 600000 de mi de insi nu vine primavara mai repede.Nu sunt deacord nici cu demiterea lui Iohanis tot din acelasi motiv, da -i dreacu ca si aia si ala au fost alesi prin vot, uite asa se invrajbeste poporul.Daca ii demiti pe aia ies astia ai lui Dragnea in strada sa il demita si ei pe Iohanis si uite asa ducem un razboi de uzura.Lumea e prea proasta sa inteleaga ca astia se bat pe putere ca ei se folosesc de oameni pt asta iar peste 4 -5 ani vor face coalitii intre ei sa ajunga iar la putere si vor uita de protestele de acum indiferent de ce tabara vorbim.Bn ca a venit iar zapada sa se duca naiba acasa si aia de la Victoriei si aia de la Cotroceni, se imbolnavesc dracu pe acolo pt Dragnea si Iohanis in timp ce pe ei ii doare in dos si isi fac ambitiile.
Cum se face ca inainte de alegeri toti vin cu idei cu solutii sunt miorlaiti, altii molai impaciuitori si etc, iar cand ajung in frunte se mananca intre ei? Culmea mai si scot oamenii in strada, asta e valabil si pt psd si pt Iohanis, doar ca asta a fost mai prost si le -a cerut asta public, psd -ul a facut -o mascat ca sa il acuze pe nea Klaus pe fata de manipulare.La tv se cearta in direct, iar in pauze ies la tigara si fac caterinca.
Skip ads

  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Oricum inainte de toate e de admirat ca fiecare si -a sustinut parerea intr -un mod civilizat, e plin netul de nebuni care se injua la greu de tot calendarul ortodox fara argumente.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,461
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Am fi si mai de admirat daca nu am macelari limba romana. alex giani, mai multe detalii aici: https://www.clubopel.com/regulament.html
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Scriu dupa mobil cu o tastatura cam naspa care se blocheaza.
Mesajul e lung, ideile vin si se duc, revin si eu cat pot asupra textului si mai corectez.
E adevarat ca dupa ce le -am recitit am mai observat si eu unele dezacorduri.
Scz.
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca ati ascultat la radio (le mine merge radio tot timpul cand lucrez altfel ma plictisesc de mor) dezbaterea motiunii de cenzura. Tin sa precizez ca psd-ul "si-a demolat" oponentii... inclusiv pe putoiul de basescu.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
JE ...Atentie ...Toate postarile mele sunt urmare a 3 surse Digi24; Realitatea; B1... Din pacate nu pot reda din stirile a 2 posturi Antena 3 si Romania TV...deoarece acestea deformeaza sau manipuleaza stirea sau informatia.
Din pacate nu pot posta cu exactitate ora si minultul stirii respective pt ca asta necesita aparatura specifica de inregistrare.
Mentionez ca in 1984-86 am facut armata in departamentul Cercetare Bruiaj in Cluj, Comandamentl armatei a 4 a. O unitate speciala care era ijsarcinata cu culegerea de informatii media si intocmirea unui raport zilnic, catre generalul de la acea data. Sarcina mea(si a colegilor mei) era sa adunam stiri de pe surse de presa neconventionala, teleimprimatoare, si de pe posturile ce emiteau atunci in eter ( nu ale noastre). Am avut de asemnea acces si la ziare ca Herald Tribune, The Thelegraph, Le Monde
Am avut parte de stiri diverse si antrenamentul l am facut inca de atunci. Ca paranteza , stiam inca de atunci ca la Malta sa reimpartit lumea si urmeaza o asa zis revolutie.
Acum e simplu sa decelez o informatie corecta de una eronata cu buna stiinta, prin omisiune sau deformata pur si simplu.
Hai sa va dezvalui si cum se fac actualele stiri. Cateodata vedeti aceeasi stire pe 3 sau 4 posturi dar sa stiti ca nu toate posturile colecteaza acea stire. Este de ajuns un trimis(stirist de teren) sa culeaga stirea si sa o dea si celorlaltor 2 ...pt ca ceilalti sunt la alte evenimente ...in felul asta fac schimb de stiri. Comentariul din studio este adaugat ulterior.
Nu de putine ori imi vine sa arunc televizorul de la etaj, sau sa ma duc la respectivul stirist, sa l iau la picioare. Cei mai slabi dotati la ''mansarda''...iau stirea si o inghit, apoi o mai transmit din gura n gura si urmeaza ''floricelele'' populare.
La toate astea se adauge si profesia mea care implica munca de teren, de aproximativ 30 de ani. Deci cred ca pot spune cu convingere, ca sunt un om stabil psihic si cerebral, si am puterea sa discern toata informatiile cu care sunt ''bombardat'' zilnic.
As mai adauga, ca nu sunt simpatizant sau membru al unui partid. Cu speranta ca voi relata cat de fidel imi permit mijloacele media, voi posta in continuare daca nu deranjez.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
increatul a scris:

@liberalamare Logic ca DNA-ul a devenit f apreciat pt ca o societate cleptomana ca cea româneascã numai asa se poate reabilita. Nu am ajuns rau, pur si simplu suntem bolnavi de furt, daca mâine ar dispãrea DNA-ul, ne-am întoarce 15 ani înapoi, si s-ar da drumul iar la furturile de pe vremea lui Iliescu si Nãstase.

asa e, baiul e ca si-au depasit atributiile si aresteaza dupa bunul lor plac, daca pe un politician il pot ingenuchea fara nicio dovada cu omul simplu pot sa faca chiar ce vor, eu as desfiinta institutia asta asupritoare.Suntem in 2017 nu in 1950.Din pacate tendinta in lume e spre ingradirea si limitarea drepturilor individuale.Sper ca Trump sa fie omul antisistem providential, altfel vine, meritat, sfarsitul acestei lumi.Pentru Romania nu mai vad nicio sansa, nu exista popor, viitorul e divizarea.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Esteeeeeee....Daca i misou, hohaiele, caterinca, Sa fieeeeeee.... Foarte tare luarea de cuvant a Presedinte lui Basescu ... si daca mai lua si o tarie era ''paranghelie" Orice ati spune, inca are vorbele cu el s le foloseste bine, dar nesimtirea oponentilor este fara margini ...sursa Stirile proTV
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
cica Johanis are soft nou =))))))))))))))
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Liberlamare... D aia a luato razna spre manifestantii de la poarta palatului Cotroceni... Numa ca aia care i au baga softul, au uitat sa i programeze si zona comversatiei. Nasoool...Ghinion...Smile Smile Smile
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
vai de noi, doua parti care-si bat joc de noi.
Eu astept ultrasii sa am cu cine vota.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Robo Base a fost mai fiabil un model mai vechi dar mai robust. Avea ''comanda'' ras , cam butucanos ... ho ho ho . Tinea la tavaleala. Rezista si chimic...la alcool. Avea totusi un defect se smiorcaia cand il apuca. Eheee... Nu se ma fac roboti ca altadata ... Tehnologia asta noua Smile Smile Smile
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Base e vulpe batrana Wink
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Cand si-a tinut Johannis discursul in Parlament, voi ati vazut ce cearcane la ochi avea presedintele ? Parea ca nu prea a mai dormit, nu cred ca-i mai ajunge timpul la cate sarcini are de dus spre indeplinire impotriva guvernului. Laughing

Azi a fost interesant dialogul celor doi, Tariceanu cu marinaru'. Destul de inspirate si raspunsurile marinarului, dar Tariceanu in opinia mea a avut un umor de intelectual rasat, s-a amuzat copios si sincer (cel putin asta am simtit eu din tonul cu care a vorbit la momentul respectiv).

Privind manifestatia de la Piata Victoriei, pe mine ma ingrijoreaza prezenta televiziunilor ce-au venit acolo (sunt multe), pentru ca astea vin doar cand stiu ca lucrurile vor continua la fel o perioada de timp. Deci, in opinia mea povestea nu se incheie cu retragerea Ordonantei 13, nici ca uite se strica vremea (ninge si se va lasa frigul) ci se va continua cumva actiunea initiala, dar pe alte teme care isi vor face aparitia pe parcurs.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Haaai domne sa ne destindem ... Daca i bal...bal sa fie... https://youtube.com/watch?v=EkdyBRv513I
Si dupa asta robotu sa defectat... a mai facut de doua ori baaaz baaaz si a iesit fum.... D aia mi a zis un coleg de aici ca i a pus soft nou...
Vezi nea Iohannis ca astea mai ''brunete''...te duc maine la fier vechi ...Smile Smile Smile Smile
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am ascultat la radio dialogul cu base'. Degeaba, tariceanu si dragnea sunt oratori buni si au cultura + experienta in alre vorbitului liber in public. Cred ca desfiinteaza 90% dintre politiceni cand e vorba de microfon.
PS: baietii de la usr au luat-o urat in freza azi. I-a facut de rahat din 3-4 argumente la subiect
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eu nu mi-as face griji cu robotu', n-ajunge el la fier vechi ca-i mai trage odata ,,cine trebuie,, cheitza si iar o ia impotriva guvernului la foc automat de zici ca-i pe steroizi. Ieri cand vorbea in Parlament se tot legana... si cand dorea sa accentueze ceea ce le spunea am vazut ca se ridica usor pe varfuri. Nu avea nici un pic de umor la glume, nici taria discursului unui om care e in fruntea romanilor. Parca era la un discurs politic. Daca tot tii un discurs de-asta impotriva hotzilor (de PSD-isti de data asta) eu unul ma asteptam sa-l vad cel putin pe Terminator 2, sau chiar mai bine.


Ultima modificare facuta de ahappyuser la Joi 09 Feb, 2017 12:09 am
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Asa este, neamtu' trebuia sa stearga pe jos cu psd-ul dar s-ar parea ca fara consilieri si merkel in spate e cam papa lapte
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Prin comparatie, Regele Mihai a fost parca din alta galaxie atunci cand a vorbit in Parlament. Ala da discurs, aia da atitudine demna ce-a avut-o pe tot timpul discursului, aia da tinuta cand a stat jos dupa discurs pe tot parcursul sederii lui in Parlament. Parca era din otel german Krupp, un monument de demnitate la vasta lui inaintata. Sincer... putem vorbi de inaintasii nostri cu mare admiratie, nu la fel as putea spune despre cei ce ne conduc acum. Calitatea intrinseca a conducatorilor nostri a tot scazut din 89 incoace, si cred ca mai e loc de scadere.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
calitatea individului decade odata cu societatea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR