Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • mihaimmm

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut!

De ceva timp am observat ca rotitele pentru controlul aerului din habitaclu, situate pe consola centrala, nu mai sunt luminate.



As dori sa stiu daca e posibil sa fie vreo siguranta arsa, sau sunt becurile arse.

Ce siguranta ar trebui sa verific si unde este situata?

De asemenea daca sunt arse becurile, de care trebuie sa cumpar si cate bucati?

Aveti idee cum se desface consola centrala? Smile

Eu nu am mai gasit un topic asemanator pt astra g, insa poate nu am cautat destul...
Daca exista deja, va rog sa imi lasati un link si topicul de poate inchide... Sad

Multumesc!
  • Mikarge

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Becurile se pot inlocui daca dai torpedoul jos si bagi mana prin spatele consolei.sunt niste becuri subtiri si e destul de inaccesibil asa cum le am schimbat eu.poate este o varianta mai simpla.salut
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Intai trebuie sa afli ce model de panoul de ventilatie/aeroterma ai ,Behr sau Delphi,daca e Behr tragi de butonul aerotermei(cel din poza ta de mai sus) si in spatele lui o sa fie un bec pe care il scoti cu penseta,daca e Delphi,demontezi consola centrala si ai 2 becuri
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=91869 iar la o cautare pe google "demontare consola centrala astra g" vei gasi poate chiar mai multe lamuriri.
o completare: ca sa o scoti de acolo tragi un pic de ea, dupa ce ai desfacut suruburile.
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
sal.la delphi se mai pot schimba becurile cu ajutorul unei tubulare de 10 daca imi aduc aminte.procedeul e acelasi,dai torpedoul jos si ai 2 becuri cu soclu acolo.se scot prin desurubare usoara.un soclu cu bec costa in jur de 2 lei la piese auto.succes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR