Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Eftin, coane!
Smile
nu m-am putut abtine!

Din fericire nu pot da numele nici unui service. Nici serios nici neserios, pentru ca pana acum nu am avut nevoie.
Unul singur stiam si eu, dar zice Ovidiucro ca-s super incarcati si ca atare pe alocuri flituitori...
Skip ads

  • alexmd

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Wraith a scris:Gata fratilor am gasit cine poate repara opeluri si nu numai in ploiesti, super meserie, preturi bune, cine doreste PM sau mail
Eu unul sunt super multumit!

Pt ca nu pot inca sa PM-uiesc, rogu-te spune-mi si mie, sau spune-ne si noua care este acest service magnific?

Multam!
  • ady_marinescu

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2008

  • Mesaj Privat
un mecanic bun in Ploiesti stie cineva? sa-mi pun la punct motorul. si eventual un tinichigiu? la fel de bun?
si evident - > IEFTIINNNN..... Embarassed
  • Ionutz_yo

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Vreau si eu nr de tel al lui fane din mihai bravu
Skip ads

  • don_c

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut tuturor!
Din pacate, fiind membru bebe fara prea multe posturi nu pot sa dau PM.
Vreau si eu datele de contact ale lui Fane. Fac cinste!

Am mai multe de facut la un corsa 1.2 (urgent ar fi distributia).
  • nordic

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pt don-c..am eu nr lui fane,dar nu cred ca pot sa-l postez aici fara acordul lui,asa ca poti sa ma suni pe mine (asta imi permit Smile 0745044224 si iti explic cum ajungi la el..
PS-recomand cu caldura...nota 10+..
  • don_c

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut!

Hai sa va povestesc un pic despre nesimtirea celor de la Di-Bas Ploiesti....
Dupa o diagnosticare facuta in prealabil si identificarea problemei am purces la aprovizionarea piesei defecte - debitmetrul de aer. Am cumparat piesa, Bosch desigur, cu garantie data de producator numai daca e montata intr-un service autorizat (desi oriceine cred k stie sa desfaca o mufa si doua coliere...). Dupa o sondare a pietei service-urilor auto din Ploiesti am ajuns la concluzia k cea mai ieftina varianta ramanea Di-Bas cu un tarif orar de 90 lei. Am sunat, am intrebat si am aflat ca pentru aceasta operatiune simpla este necesara O ORA TEHNOLOGICA, adica 90 lei, pret in care intra si o testare pe calculator dupa montarea debitmetrului. Am dus masina la ei si am asteptat telefonul lor...
Dupa vreo 2 ore ma suna si aflu cu stupoare k pretul final al operatiei este de 158 ron. Nu sunt chitros, dar nici nu-mi place sa fiu prostit in fata, asa ca intreb pentru care motiv ma costa mai mult decat am fost informat initial. Dupa o scuza balbaita am fost rugat sa astept un nou telefon pentru lamurire. Dupa cateva minute soseste lamurirea: nu ma mai costa 158 ci numai 108 ron. Am mers sa ridic masina si vad pe deviz k s-au folosit "materiale auxiliare", mai exact spray degripant in valoare de 18 lei. Curios din fire intreb la ce au folosit atata spray degripant pentru desfacerea a doua coliere la care s-a umblat de mai multe ori inainte. Am fost asigurat ca e vorba de o greseala si ca aceste materiale au ajuns pe devizul meu dintr-o regretabila eroare... La final am achitat 90 ron, exact cat am fost informat si initial telefonic.
Imi imaginez cate materiale auxialiare platesc clientii fideli Di-Bas si nu-mi dpresc decat sa nu mai am nevoie niciodata de ei.

Sper ca nu v-am plictisit cu acest lung post...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu-i problema ca mie mi-au bagat in motorul meu 6 litri de ulei , din punctul lor de vedere . I-am intrebat si eu ce parere au de noul motor in 6 cilindri turbo de la Opel si le-am sugerat sa scoata 2 litri .....de pe deviz ca in motor tot 4 erau Laughing
Au zis ca este o regretabila eroare
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
bertone, s-or fi gandit sa nu mai ai de completat...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daca ar fi trebuit completat , pana la urmatoarea revizie , scoteam devizul si il puneam la busonul de ulei .... iti dai seama ca mai aveam 2 litri de rezerva in deviz ajungea sigur Laughing
  • giorgia_calibra

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2008

  • Mesaj Privat
stie careva unde pot modifica si eu o bara de fata de opel calibra ?masina e super joasa si vreau sa o mai ridic dar und am fost au spus k nu cunosc si nu se baga ptr k masina e tunnata toata
  • folten2003

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Wraith a scris:Gata fratilor am gasit cine poate repara opeluri si nu numai in ploiesti, super meserie, preturi bune, cine doreste PM sau mail
Eu unul sunt super multumit!

Mi-i s-a schimbat chit distributie, amortizoare fata+spate, toate bucsaraia,toate filtrele,ulei motor,ulei cutie,antigel, discuri fata,
placute frana fata+spate si nici nu mai stiu... Laughing toate la un pret mai mult decat corect


salut ...zi-mi si mie numele acelei persoane sau nr de telefon..vreau sa fac si eu cam acelasi lucru ca si tine.. detin un opel vectra A din 92 (cumparata de curand) , sunt nou in club si nu pot trimite inca PM...
Skip ads

  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Impresii despre service-uri & stuff schimbam si LIVE duminica incepand cu ora 14:00 la Sala Sporturilor Wink
  • Clue

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 1.8 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Fratilor vad ca nu ati mai postat aici de mult de 2 ani pff...auziti am si yo nevoie de un service bun si la pret ok in ploiesti cu tinichigerie si toate cele tin sa precizez ca am fost la Paulesti la un baiat Dan si mi s'a parut super ok am schimbat doar amortizoarele pe fata si doua bucsi dar am iesit la 13 mil cu amortizoare Bilstein si cu tester 70lei dar ideea e ca manopera a fost 150 lei si restu piesele dar lucreaza doar cu piesele lui deci ziceti'mi si mie care pe unde stiti un service ok ca am mare nevoie in Ploiesti
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Deci ai schimbat 2 amortizoare si 2 bucsi si te-a dus 1300 lei? Rolling Eyes Amortizoarele sa coste mai mult de 500 si bucsile mai mult de 100, testerul 70... Total 700 sa zic + manopera 150 = 1300 Question
Sau nu am inteles eu bine?
In cazul in care nu te-ai prins pana acum, cel mai bun service e cel care lucreaza cu piesele cumparate si alese de tine, la pretul acceptat de tine.
  • Clue

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 1.8 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
amortizoarele nu mai stiu cat au fost...bucsile 200 lei ,manopera 150,tester 70 lei...destul de scump si asta a fost anu trecut
  • Clue

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 1.8 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
parca 700 lei au fost amortizoarele sau asa ceva k erau cu tot cu flanse cu rulment dreq nu mai stiu cat au costat exact
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
One clue for you here!
  • Clue

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 1.8 16V
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2010

  • Mesaj Privat
scuze
  • marius7779

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2009

  • Mesaj Privat
salutare.fratilor ne intalnim pe 28 feb la sala sporturilor ora 13?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR