Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua .Ma numesc Gabriel si am 18 ani dar sunt inebunit dupa masini insa nu am bani sa imi iau una sa am la ce lucra...in final ieri am facut 18 ani si chiar cu 2 zile inainte am primit o veste buna.....un consatean vindea masina lui.......OPEL KADETT 1.6 DIESEL...an,cod, nu le stiu inca.....am mers si l-am negociat la 800ron....stiu ca nu e mult dar daca nu ai,e o suma enorma....Problema e ca proprietarul mia zis ca a mers cu ea sa ii sudeze pragurile si cand a venit vreo 8 km a auzit un tacanit la motor...a chemat un "meserias" si ia zis ca trebuie segmentat motorul...o rugaminte as avea si eu....daca se poate sa imi ziceti un site cu piese ieftine sa le iau asa pe rand as fi foarte bucuros.Mentionez ca masina nu e inca la mine acasa pana nu dau jumatate bani adica cam pe saptamana viitoare pe joi,vineri sau luni,marti Crying or Very sad ....Si am uitat sa spun ca sunt din Huedin asta fiind la 50 km de cluj....multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
La multi ani.
Daca ai vrut masina sa ai la ce lucra, visul tau s-a implinit. Very Happy
Masina trebuie sa fie fabricata undeva in 1987-1990. Motorul e cam amarat, dar daca iti cumperi inca una de piese, ai sanse sa scoti o masina buna si economica.
Spor la treaba.
  • FLV

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2010

  • Mesaj Privat
La varsta asta toti viseaza sa conduca masini si sa f**a p***e pe ele pana le stramba capota. Parerea mea obiectiva e sa revii putin cu picioarele pe pamant si sa stai stramb insa sa gandesti drept. Cu aia 8 mil care ii dai pe ea, poti face altceva mai util decat sa cumperi o masina praf; doar in cazul in care dispui de o foarte mare pasiune, un gram de cunostinte sau macar vointza de a invatza, timp, un garaj cu scule si nu in ultimul rand bani.
Daca te incapatzanezi sa o cumperi si nu dispui de ce am scris mai sus, ai sa regretzi ca nu mai ascultat si in foarte scurt timp opelul o sa ajunga un cotetz de gaini.
Spor la gandit!
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
multumesc iulian 1971....chiar nu am bani de una mai buna asa ca as luao pe asta si mai e cv.....dorinta de a restaura o masina......si opel mi se pare perfect
Skip ads

  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Daca ai timp, rabdare si in timp ceva bani ....totul e floare la ureche , si eu am inceput cu un fiat panda din 1986 ,si incet incet am avut o masina buna ,deci poti sa incerci ,si pasiunea si dorinta pot rezolva multe , kadett a fost o masina buna , am prieten cu un kadet din 89 , motor de 1.8 , a pus si gaz pe ea si merge masinuta aia de zbarnaie si sincer nu a menajat-o ,chiar deloc ,
Asa ca spor la ce vrei sa faci
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
nu stiti careva pe cineva din cluj care rectifica arborele cotit?ca vreau sa le iau incetul cu incetul in repararea lui...si multumesc pentu incurajari...cand o sa o aduc acasa o sa postez poze cu tot ce ii fac......dupa programu de la scoala bineinteles
  • CV50NIK

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Tigra 1996 X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Daca zici ca acum a si sudat pe la praguri, la ce lucrari fac tinichigii in ziua de azi si mai ales ca masina era pentru vanzare se poate ca pana ii faci motorul sa cazi afara din ea. Eu am avut pana acum vreo 2 ani o corsa a cu motor 1.3 injectie si am fost tare multumit de ea, consum pana in 5, piese ieftine si am vandut-o cu 1500 lei.
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Pragurile erau un pic mancate de rugina...nu foarte tare dar trebuia facuta verificarea la ea......in rest tabla e stoc.....si oricum o sa o mai refac eu...am de gand sa ii dau pe dedesubt la praguri un rand de tabla de aia mai grosuta si pe sub toata masina cu 2 randuri de grund 1 de lovitura de ciocan si un rand de antifonic....ca vine iarna si la noi zapada se trateaza cu sare asa ca....nu are cum sa tina oricat de tare ar fi tabla.........
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca te complici cu rectificarea arborelui.Mai bine ar fi sa iei un motor cu totul,sau macar un bloc complet.Merge de AstraF,Vectra A,chiar si 1.7.De fapt este chiar mai indicat sa pui de 1.7,sunt generatie mai noua.Nu turbo,ci diesel simplu.Nu faci nici o modificare,merge chiuloasa ta,daca iei numai blocul.La prinderi e la fel.
Ai putea deasemenea sa-i pui si servo,mege instalatie,caseta si pompa,cu tot cu suport, de 1.8-2.0 benzina.Gaurile pentru pompa servo sunt gata date in blocul de 1.6/1.7.
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,469
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut si bun venit in CO! Uite un link unde poti gasi ceva piese:
https://www.clubopel.com/vie...27&highlight=
Nu este singurul de acest fel, cauta la Publicitate si te edifici.
Felicitari pentru Majorat si spor cu proiectul declarat!
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
multumesc mult pentru sfaturi.motorul nu am insa de gand sa il schimb caci numai la pistonul 1-4 sunt mancati cuzinetii si trebuie segmentat motoru...ala nu e asa mult....pentru CORSABLUE multumesc pentru site si cred ca in 2 sapt voi face o vizita pana in arad(am un unchi acolo)ca mai am nevoie de cv clante,telescoape la porbagaj.....multumesc inca odata pentru sfaturile acordate!
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
in sfarsit am adus-o acasa si am inceput sa lucru la ea........la usi trebuie schimbat mecanismul de deschidere de la clanta cu totul.....si motorul are numai o problema .....cuzinetii o sa postez cateva imagini cu cuzinetii si maine o sa fac poze si la usi
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,469
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Felicitari Gabriel! Spor la treaba! Acum incep sa apara: griji, nevoi, intrebari, dileme, dar cu: rabdare, munca, bani si implicare obtii satisfactii.
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
oare care ar fi cel mai indicat ulei pentru motor?
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
15W40 firma cat mai buna, sau cat iti permiti. sa o stapanesti cu placere si fara evenimente. si e o vorba despre masini: ai masina, ai necaz. n-ai masina ti-e necaz. pentru inceput sa o lasi mai incet, sa nu te apuci tu ca esti schumacher si sa intri cu 287 kph in curba. mergi cum poti si cum sti. iar masina sa o tratezi ca pe o domnisoara, spunandu-i ca e frumoasa si tanara, sa fii gingas cu ea, si cand se va simti pregatita te va anunta ea ca vrea o calarie cum n-au vazut haremurile arabilor. dar tot mereu sa te porti frumos cu ea.
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
multumesc pentru sfat Very Happy .........de calarit voi calari doar sa imi iau permisul..........si dupa aia .....mai vedem noi la partea cu haremurile turcesti....ca aspirator de c***e nu va fi.....sau...cine stie?
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut si un Craciun fericit va doresc la toti.Am vazut azi ca na.....nu am avut ce face toata ziua ca trebuie sa duc arborele la rectificat.....dar daca pun arbore de 1.7;1.8 benzina are ceva?Ca de astea am tot gasit.....
  • gabrielmihai94

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Am gasit.....nu merge numai de 1.6 diesel......nu conteza de pe ce model e ...numai sa fie opel 1.6 diesel....daca aveti careva ....ma anuntati..?
  • cristiacl

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1993 17 td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
te mai intereseaza motor? sunama 0745585905
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR