Ai uitat parola?

• hrencsart

• Mesaje scrise: 29
  • Masina: Meriva Z16XE din 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 27 Dec 2012

De curand am tot auzit de amortizoarele MAGNUM TECHNOLOGY (cica made in germany)care sunt destul de ieftine in comparatie cu SACHS pe fata la zafira care costa 240 ron astea costa cam 133. Oare or fi bune sau nu ca la detalii tehnice sunt identice sau se plateste numa firma.
Am mai gasit si numeroase piese auto fabricate de firma TOPRAN de care nu stiu nimic dar poate ma ajutati voi cu cateva sfaturi sau patanii, piese care de asemenea sunt foarte ieftine fata de alte marci gen BOSCH sau altele(de ex. am gasit radiator racire pt opel vectra la 139 ron).
Astept discutii gandite cu capul pe tema asta . Cool

Ultima modificare facuta de catre hrencsart la Lun 23 Sep, 2013 7:38 pm, modificat 1 data in total
  • szian

• Mesaje scrise: 1,216
  • Masina: Vectra x16xel din 1997
  • Cont inregistrat in: 27 Nov 2010

magnum e made in japan. eu am pe spate pe ulei pus de 3 luni
  • hrencsart

• Mesaje scrise: 29
  • Masina: Meriva Z16XE din 2005
  • Cont inregistrat in: 27 Dec 2012

Eu am comandat pentru un BMW 318 IS amortizoare MAGNUM pe fata si pe spate (deci 4) si pe cutie scria made in Germany.Individul inca nu le-a montat si rulat vre-o 3 ani macar ca sa imi pot face o parere corecta cred...dar cred ca ar trebuii sa fie ok si astea.Daca aveti piese de acestea (mai lowcost sa le spunem fara sa suparam pe cineva) astept sa va spuneti parerea despre cat de bune sau nasoale sunt pentru masinile voastre ca sa stim daca merita cumparate sau evitate.
  • szian

• Mesaje scrise: 1,216
  • Masina: Vectra x16xel din 1997
  • Cont inregistrat in: 27 Nov 2010

magnum e sub brendul KYB pe care toata lume le lauda. poate ai auzit. greu de crezut ca is germany da r in fine. intra pe net si aflii sigur.
  • Otomega25

• Mesaje scrise: 1,255
  • Masina: Omega Y22DTH din 2001
  • Cont inregistrat in: 03 Nov 2007

bielete directie topran foarte proaste fupa 1 an au inceput sa scārție grav si tare de sebuita lumea la mine cand luam de volan. dupa 6 luni nu se mai auzea asa tare dar se simte ca si.au facut joc.. Topran- F.proaste !
  • gabiopel

• Mesaje scrise: 7,322
  • Masina: Astra Y20 DTH-2.0 DTI din 2002
  • Cont inregistrat in: 23 Sep 2007

Aceeasi parere o am de amortizoarele KYB-slabute, sau poate am fost eu unul ghinionist , unul de spate mi a picat dupa 4000 km si 6 luni de fc, e clar ca asta a fost defect de fabricatie. . Norocul meu este ca le pot schimba pe garantie ..
  • mikyboy

• Mesaje scrise: 4,539
  • Masina: Astra Y20TDH din 2001
  • Cont inregistrat in: 08 Dec 2006

topran am mai luat mai ales mansoane de cauciuc la planetare si sunt relativ slabute intradevar nu ai tinut prea mult...
de amortizoare nu am ce sa spun ca nu stiu. Eu am luat amortizoare Sachs si cele de pe spate au tinut 1an si 10 luni si le-am schimbat pe garantie ca unul cedase.
  • ciobanualexandru20

• Mesaje scrise: 43
  • Masina: Astra din 2005
  • Cont inregistrat in: 22 Jan 2012

PARERI despre bielete directie rts ?careva
  • RTI 82

• Mesaje scrise: 62
  • Masina: Astra Y20DTH din 2002
  • Cont inregistrat in: 01 Jan 2011

Amortizoare Magnum,toate 4, inca mai tin dupa 70000 km si bielete Mog
  • KBA

• Mesaje scrise: 361
  • Masina: Astra Y20DTH din 2001
  • Cont inregistrat in: 16 Jan 2007

arcuri magnum , schimbate ACU 20.000 km. se comporta bine deocamdata, nu am ce le reprosa
  • VALIUM_303

• Mesaje scrise: 27
  • Masina: Tigra X14XE din 1995
  • Cont inregistrat in: 31 Jul 2014

Deci, Topran in general sunt "bombe"! Orice produs sub marca Topran are o calitate foarte slaba, sunt destinate samsarilor auto, celor care se ocupa cu comercializarea masinilor SH, ati prins ideea?
Acum, despre Magnum, in general stau destul de bine la raportul calitate-pretz! Eu am pe masina toate arcurile Magnum. Au 3 ani jumatate si desi circul pe drumurile din Bucuresti sunt la fel ca in prima zi! Amortizoarele sunt Bilstein pe fata si KYB pe spate, Ca pretz au costat de 2 ori (daca nu mai mult, nu mai retin exact) mai mult arcurile ca amortizoarele! Sunt stock nu sport! Toate le-am schimbat in aceeasi zi, in vara asta fac 4 ani!
Stiu ce spun! Magnum, nu Topran!

Discutii similare

Intra si tu in Club!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata

Inchide