Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • andreidragosflorin

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Azi mi s-a blocat contactul masinii ...practic nu se mai poate roti cheia in el ...pt al schimba ce trebuie sa stiu?...multumesc:)
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In cazul in care s-a bulit si nu merge deblocat, etc, exista oameni care iti fac butucul dupa cheie (cumperi un butuc blank, original sau after market) si duci la un nene sa ti-l faca dupa cheie. In Timisoara am inteles ca costa in jur de 80lei butuc + vreo 50lei manopera sa il faca (era vorba de o Solenza, dar banuiesc ca preturile/munca e aceasi).

O varianta mai simple, da-i cu spray WD40, poate isi da drumul si misca usor de cheie si volan in acelasi timp. Nu cred ca e bine sa fortezi cheia ca poate o rupi.
  • andreidragosflorin

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
multumesc ...am rezolvat problema momentan ...era de la o tablita care atingea cilindrul butucului si nu il lasa sa se miste ....cu un cutter ingust am miscat tablita la loc si am invartit de cheie...inainte am inlaturat cauciucul de la contact pe care sunt marcate treptele , pentru a avea acces Smile
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Nu va mai jucati cu contactul blocat ca riscati sa patiti ca asta:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=119084
Skip ads

  • andreidragosflorin

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
nu intentionez sa ma joc la el dar nici sa investesc 1000 ron in contact cu chei noi si reprogramare pe acestea nu e o solutie. plus de alta la mine nu e cazul se comporta perfect ca inainte de a se strica:D multumesc de griji oricum ...take care:)
  • clescu

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2013

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=29618 incearca asta, acelasi lucru am patit si eu si acum merge mai bine ca nou...eventual pileste in interiorul lui din "aripioarele" respective(eu asa am facut) >>>>ATENTIE! SA NU PILESTI PREA MULT!<<<<
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR