Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • mihcos

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutare.

In speranta ca postul meu nu este o reluare a unei discutii mai vechi, va rog sa ma ajutati cu un raspuns:

Pentru un Vectra C 2003 - care sunt cd-playere-le cu/fara mp3 compatibile, in conditiile in care am ca display un TID, nu am comenzi pe volan si nici computer de bord? (si, momentan, nici nu doresc sa le instalez).

Va multumesc si sper sa reusesc sa ma lamuresc si eu asupra acestui aspect.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Original de fabrica NU EXISTA mp3 la Vectra-C 2003, daca tot nu vrei sa pui BC si nici comenzi, poti sa cumperi un CD30 MP3 cu un ecran compatibil: BID, GID, ele vor functiona dar fara BC, fara comenzi volan si nu stiu daca si fara Ignition on ! Schimbat mufa de la display actual, schimbat mufa de la radio actual, trase fire in mufa de diagnoza, programare Tech2.
CD30 MP3 cu fata dreapta pe argintiu am la 100 euro mai trebuie sa faci rost de un BID sau GID de Vectra-C 2005-2008 pentru el.

CristianTM.
  • mihcos

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:Original de fabrica NU EXISTA mp3 la Vectra-C 2003, daca tot nu vrei sa pui BC si nici comenzi, poti sa cumperi un CD30 MP3 cu un ecran compatibil: BID, GID, ele vor functiona dar fara BC, fara comenzi volan si nu stiu daca si fara Ignition on ! Schimbat mufa de la display actual, schimbat mufa de la radio actual, trase fire in mufa de diagnoza, programare Tech2.
CD30 MP3 cu fata dreapta pe argintiu am la 100 euro mai trebuie sa faci rost de un BID sau GID de Vectra-C 2005-2008 pentru el.

CristianTM.


Merci de raspuns.

Singurul si singurul motiv pentru care as vrea sa schimb actualul cd-player este legat de problemele pe care le am cu butonul de volum (care merge cum vrea el, cand vrea el, mai bine zis dupa cum are el toane - banuiesc ca e vorba de acel potentiometru despre care am mai citit pe forum), deci, cu riscul de a ma repeta, care sunt modelele de cd-player FARA mp3 pe care le pot instala pe masina mea?

Inca o data, merci de raspunsul prompt.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#mihcos, vezi modelele de aici -- > https://www.clubopel.com/vie...p=1216809#1216809

CristianTM.
Skip ads

  • mihcos

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:#mihcos, vezi modelele de aici -- > https://www.clubopel.com/vie...p=1216809#1216809

CristianTM.


multumesc mult pentru raspuns!

salutari!
  • Tudor82

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2010

  • Mesaj Privat
mihcos a scris:
Singurul si singurul motiv pentru care as vrea sa schimb actualul cd-player este legat de problemele pe care le am cu butonul de volum (care merge cum vrea el, cand vrea el, mai bine zis dupa cum are el toane - banuiesc ca e vorba de acel potentiometru despre care am mai citit pe forum), deci, cu riscul de a ma repeta, care sunt modelele de cd-player FARA mp3 pe care le pot instala pe masina mea?

Inca o data, merci de raspunsul prompt.


Daca nu te intereseaza neaparat un CD/mp3 player "de serie" cred ca poti sa pui cam orice CD/Mp3 cu un adaptor Din/2Din
  • mihcos

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Tudor82 a scris:
mihcos a scris:
Singurul si singurul motiv pentru care as vrea sa schimb actualul cd-player este legat de problemele pe care le am cu butonul de volum (care merge cum vrea el, cand vrea el, mai bine zis dupa cum are el toane - banuiesc ca e vorba de acel potentiometru despre care am mai citit pe forum), deci, cu riscul de a ma repeta, care sunt modelele de cd-player FARA mp3 pe care le pot instala pe masina mea?

Inca o data, merci de raspunsul prompt.


Daca nu te intereseaza neaparat un CD/mp3 player "de serie" cred ca poti sa pui cam orice CD/Mp3 cu un adaptor Din/2Din


asa am inteles insa ca nu mai ramane functionala partea de display a masinii, oricat de mica si nesemnificativa ar fi ea in acest moment, corect?

dar, in ultima instanta, probabil ca aceasta va fi solutia..
  • Mihaitl

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Vectra 2004 Y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut stie cineva cum se scoate rama asta !
  • GianY01

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 z19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2012

  • Mesaj Privat
o strambi putin si iese
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR