Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • CataONE

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2014

  • Mesaj Privat
De curand am cumparat si eu o masina Opel Vectra B, din 1997, motor de 1,6, benzina si am o mica mare problema.Cred ca a fost schimbat contactul sau poate inchiderea centralizata, nu stiu exact (nu ma prea pricep la mecanica), cert este ca am 3 chei (una pentru contact, una pentru inchiderea centralizata si una pentru portbagaj).Cand am cumparat-o, cel care mi-a vandut-o, mi-a spus ca trebuie schimbata bateria la cheia pentru inchiderea centralizata si ca e functionala deschiderea usii/inchiderea din buton...Intrebarea mea ar fii daca exista vreo metoda prin care pot sincroniza cheia?multumesc anticipat de raspuns!
  • claudiu95ro

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2013

  • Mesaj Privat
bagi cheia in contact invarti pana cand se aprind martori de la bord ,inchizi usile manual ,dupa care apesi butonul de deschis de pe telecomanda eu asa am facut si a functionat
  • bazooka_marius

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut in cer scuze daca nu pun intrebarea unde trebuie dar nu stiu ce sa mai fac am o problema cu inchiderea centralizata la vectra b-ul meu 1,6 16v '98 in c consta acum 2 zile s-a desincronizat cheia sa d fapt cheile amandoua nu mai mergea decat sa deschid usa soferului din cheie usa soferului fiind singura care se deschide atat din exterior cat si din interior am reusit s sincronizez dupa indicatiile de p club si a functionat ok pana ieri cand la fel nu s mai inchide nici deschide din telecomenzi am incercat manevra de pe club dar de data asta fara succes c pot face sau ma poate ajuta cineva cumva
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Aici. daca va ajuta cu ceva.
https://www.clubopel.com/vie...p=1666629#1666629
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR