Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • alexrosu0589

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Gata. Am curatat-o super bine, cu ajutorul domnului Dan Cuciureanu am schimbat si garnitura de la rulmentul din capatul tijei pe care este prinsa in 2 surubele discul ce inchide la clapeta, si acuma sper sa fie torul ok. Deocamdata asta era singura problema la masina, sper si singura:). Are si ea 252000...
Daca are nevoie cineva de sfat , cu cea mai mare placere ai daca e din iasi ii arat cam pe unde sa dat gaura sa scoatem shtutzul care tine tija.

Garnitura are int 8mm, ext10mm si grosime cam 1,5-2. In Iasi am gasit doar cu grosime de 3mm. Dar au mers perfect 2 puse. Una la rulmentul ala mic si una intre partea de plastic cu zimti din capatul tijei si rulment, are un mic locas, pentru o etansarea mai buna. Sau apelati cu incredere la Domnul Dan.

Am facut cateva poze. Poate va ajuta.

In ultima poza eu am crezut ca e un semering si dupa rulment si am incercat sa-l scot dar era pe deantregu si am ciobit cam jumatate, in incercarea de-al scoate, si am scos garnitura veche si am inlocuit-o cu una de 8,12,3 si din exteriorul garniturii am mai taiat un pic cu caterul ca sa intre mai ok si dupa ce a intrat intre buza de sus si rulment am dat tija si garnitura cu un pic de ulei ca sa nu intre fortat tija la loc.
  • AAndrei920

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2023

  • Mesaj Privat
Salut,am schimbat clapeta de accelerație și tot îmi apare eroare am șters-o cu vcds-ul și tot apare îmi zicea ca e ceva la poziția ei.ceva păreri ?
  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR