Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • ady30100

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Sunt nou pe acest forum asa ca imi cer scuze pt eventualele incalcari ale regulamentului.
Am achizitionat un kit xenon h7 si am vrut sa il montez, dar m-am blocat la acel soclu pentu bec, care nu imi da voie sa scot in afara cablurile care duc la noul bec, cu xenon. Rolling Eyes
Intrebarea mea, daca ma puteti ajuta, ce pot face, tinand cont ca la dezmembrari si magazine nu am gasit acele socluri separat ca sa le pot gauri si sa trec firele pe acolo... Soclurile originale nu le gauresc.
Multumesc.
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
un sfat
stai potolit cu chinezaria asta sau vei devenii client fidel la prietenii nostri politisti
masina are lumini foarte bune si fara,,csenoane,,schimba doar becurile pune ceva mai bun si nu vei fi dezamagit de lumina ei
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca totusi vrei sa le montezi exista niste adaptoare de pentru soclu ca sa poti monta xenon si atentie monteaza doar xenon cu cod H7r care are o tablita speciala pe bec...
  • cristianpiciu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2015

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare si poate ma ajuta cineva ... vreau sa montez si eu xenon pe zafira A dar am probleme cu soclu adica imi trebuie adaptor la becul de xenon si nu stiu de unde as putea sa iau am cautat pe net am gasit ceva dar nu stiu daca sunt bune si nu ma incumet sa le iau si sa fie bune daca stie cineva de unde as putea sa iau sa fie bune sau sa imi trimita cineva o poza sa vad exact cum arata .MULTUMESC
  • qwerty95

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 16zxe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut. Aceeasi problema. Opel astra g. Am achizitionat kit xenon. Dar cum il montam? Vreun bucurestean?;Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR