Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
cunosc pentru citiva, din bloc, dar sint multe blocuri in jur.
nu am prins pe nimeni "in direct". plec dimineata, vin seara, numai de pazit parcarea nu imi arde. in plus, nu cred ca se rezolva ceva atit de usor. nesimtirea e mare. am mai povestit pe undeva pe aici o intimplare: acum citiva ani o pereche tinara scosese un sobolan de catel la plimbare. pe o alee aglomerata sobolanul s-a rahatit, fix in mijloc, in timp ce bipedele ii facea scut sa nu fie deranjat. dupa ce a terminat, sobolanul s-a bagat prin boschetii de pe marginea aleii si a luat bataie pentru ca "se murdareste si duce noroi in casa". i-am intrebat de ce nu au luat masuri cind patrupedul a "produs" in mijlocul aleii, daca tin la curatenie. rezultatul ... mai aveau putin si sareau la scandal, dar a durat pina s-au dezmeticit. nu se asteptau sa li se atraga atentia.
Skip ads

  • ombly

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2008

  • Mesaj Privat
eu aveam o astfel de problema cu un singur vecin care parca de fiecare data cand ma vedea ca spalam masina ma chinuiam s-o fac giugiuc scotea cainele afara zbang direct la roata mea eventual el se si sprijinea de ea in timpul in care cainele isi desfasura nevoile fiziologice iar rezolvarea a fost simpla i-am instalat si eu o nevoie fiziologica dar de om exact in fata usii de la casa si s-a cam linistit oare de ce?Smile recunosc ca am fost un pic deplasat dar m-a enervat prea tare cand mi-a spus "si ce vrei sa-i fac eu daca el vrea aici
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
am o problema legata de zgarieturi, masina fiind neagra am magnet pt pisici care dorm pe capota sau plafon, si sute de zgarieturi de la caini care incercau sa le alerge, zgarieturile sunt profunde nu ies cu polish
rezultat: aripi fata +capota +bara fata+ usa dr fata

le impusc:)
  • HaRRy_GTS

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 2.2 YDTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ioan Paul a scris:Salut,

Am si eu o problema mai speciala. Stau la bloc si vecinii mei au pisici si caini, cand sunt afara pisicile obisnuiesc sa se urce pe masinile din parcare, deci si pe a mea, murdarind-o si cred ca poate sa si o zgarie. Cainii in schimb urineaza pe roata. Ce se poate face. Nota: Pisicile si cainii sunt cam greu de prins, iar otrava nu se gaseste in comert. La protectia animalelor nu pot merge, cu vecinii.. n-ai cu cine vorbi.
Multumec anticipat pentru ajutor.


Hmmm ... otrava ......probabil o sa gasesti daca cauti cu mai mare atentie dar iti recomand sa o testezi mai intai sa vezi daca e buna ,nu de alta da sa nu dai dai banii pe cine stie ce .
Cauta sa otravesti si prafu ca se depune pe masina .
Incearca sa otravesti si ploaia k intra in contact cu prafu' si iti murdareste masina.
Otraveste si criblura din asfalt pentru ca iti ciupeste vopseaua pe capota.
(Mai ai otrava?) probabil mai ai .....
Acum cu ce ti-a mai ramas otraveste fluturii si tantarii pe care ii iei pe partea din fata a masinii cand te deplasezi.
Otraveste soarele ca iti matuieste vopseaua.
Pisica mea te saluta ....miorlau



Skip ads

  • Slick

  • Mesaje scrise: 1,319
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Puneti-va un afis in geam la masina :

Titlu : "Pentru animale (cu 4 sau 2 picioare)"

1. "Patrupedul tau se urineaza pe masina mea ? Nici o problema, de acum inainte si eu ma voi urina pe usa ta !"
2. "Esti stafida la menopauza si nu ai ce face decat sa plimbi jivina sa isi faca nevoile pe masina mea ? Nici o problema, imi voi face si eu nevoile pe usa ta!"

Va rugam sa va inscrieti pe lista de mai jos pentru a va intoarce favoarea :

Nume Prenume Bloc Scara Etaj Apartament Porecla patruped
1.
2.
3.

Cu stima,
Detinator Auto
B 12 ABC
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Genial ce ai scris, Smile)HaRRy_GTS
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Va dau un exemplu, in tarile din vest pe unde m-am plimbat si unde locuiesc, aproape la fiecare colt de strada, intr-o cutie aplicata pe un stalp metalic, se gasesc pungi pt strangerea rahatului patrupedelor si placutze de atentionare. Daca si in tara noastra, primariile ar urma exemplul celor din vest, poate ca si la noi, stapanii patrupedelor ar strange "produsul finit" al animalului respectiv dar de ... costa mult niste pungi Laughing . Cat despre zgarieturi si murdarie pe masini, nu otrava e rezolvarea, luati-va fratilor prelate auto, dati 120 RON dar evitati pagube de mii de RON ...
Si pisicul meu va saluta Wink

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
HaRRy_GTS a scris:
Ioan Paul a scris:Salut,

Am si eu o problema mai speciala. Stau la bloc si vecinii mei au pisici si caini, cand sunt afara pisicile obisnuiesc sa se urce pe masinile din parcare, deci si pe a mea, murdarind-o si cred ca poate sa si o zgarie. Cainii in schimb urineaza pe roata. Ce se poate face. Nota: Pisicile si cainii sunt cam greu de prins, iar otrava nu se gaseste in comert. La protectia animalelor nu pot merge, cu vecinii.. n-ai cu cine vorbi.
Multumec anticipat pentru ajutor.


Hmmm ... otrava ......probabil o sa gasesti daca cauti cu mai mare atentie dar iti recomand sa o testezi mai intai sa vezi daca e buna ,nu de alta da sa nu dai dai banii pe cine stie ce .
Cauta sa otravesti si prafu ca se depune pe masina .
Incearca sa otravesti si ploaia k intra in contact cu prafu' si iti murdareste masina.
Otraveste si criblura din asfalt pentru ca iti ciupeste vopseaua pe capota.
(Mai ai otrava?) probabil mai ai .....
Acum cu ce ti-a mai ramas otraveste fluturii si tantarii pe care ii iei pe partea din fata a masinii cand te deplasezi.
Otraveste soarele ca iti matuieste vopseaua.
Pisica mea te saluta ....miorlau







catelul meu saluta pisica ta si face cinste cu o friptura in cinstea stapanului...ham ham... Wink
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eram disperat de un vecin de la 4 blocuri diferenta, pe motivul ca avand 2 vlajgani de caini, in fiecare zi gaseam langa masina produsele finite....de multe ori facand "cunostinta" cu ele!
M-am certat cu el de multe ori si vcarul nu vroia sa inteleaga deloc situatia ! asa ca...mi-am cumparat un disp. electronic care genereaza ultrasunete, i-am facut un AAF de vreo 3 W, o goarna de la o alarma si l-am facut sa functioneze cate 8 sec. cu pauza de 30 sec.
Acum ma distrez eu! Laughing cum trece cate unu cu un caine in lesa ...parca ia foc patrupedu Laughing nu mai poate fi stapanit ! nu stie cum sa iasa mai repede din perimetru! Stapanii se uita uluiti la comportamentul lor si nu inteleg nimic! De mate ce sa mai zic! Si-au schimbat locul de "intalniri" ! Nu am mai vazut picior de felina in parcare!
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
phyton a scris:Eram disperat de un vecin de la 4 blocuri diferenta, pe motivul ca avand 2 vlajgani de caini, in fiecare zi gaseam langa masina produsele finite....de multe ori facand "cunostinta" cu ele!
M-am certat cu el de multe ori si vcarul nu vroia sa inteleaga deloc situatia ! asa ca...mi-am cumparat un disp. electronic care genereaza ultrasunete, i-am facut un AAF de vreo 3 W, o goarna de la o alarma si l-am facut sa functioneze cate 8 sec. cu pauza de 30 sec.
Acum ma distrez eu! Laughing cum trece cate unu cu un caine in lesa ...parca ia foc patrupedu Laughing nu mai poate fi stapanit ! nu stie cum sa iasa mai repede din perimetru! Stapanii se uita uluiti la comportamentul lor si nu inteleg nimic! De mate ce sa mai zic! Si-au schimbat locul de "intalniri" ! Nu am mai vazut picior de felina in parcare!



da mai detaliata chestia cu ultrasunete
ma intereseaza si pe mine ptr ca, capota mea arata jalnic
ce este AAF-ul asta ?
  • KingBushido

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut!Am o problema foarte grava....De doua zile tot simteam un miros putred venind de la masina.Azi cand am deschis capota raman mut de uimire si sa`mi sara inima.O pisica moarta pe undeva prin spate la compartimentul motor cam in dreptul volanului.Am urcat masina pe cric am dat roata jos am observat ca a ramas agatata intre motor si aripa stanga..pe undeva pe la planetara...Stie cineva ce pot face?trebuie sa desfac tot sa dau totul jos pana la planetara ca sa pot scoate pisica?E si locul foarte stramt ca dracu acolo....In viata mea nu am patit asa ceva si nici nu vreau sa mai trec prin asta.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Deci dupa razboiu asta intergalactic intre voi cu:
1otravit! beshh esti incult! e o fiinta totusi! fara suparare
2 desi detin 3 caini 1 de paza rau .. 1 mai mult de galagie de trezit cartieru si inca 1 care e blajin si are grija de copii mici toti imi pisa rotile nevoie mare
3 cum poti bate un animal ? e ca si cum ti-ai bate femeia ... copii etc..
4 care e solutia potrivita? cola nu merge, otet nu cred si tocmai vreau sa scap de mirosuri neplacute mai ales ca e VARA si cand iti vine o pufoare de la un feredou ajuns la 200 grade .. nu e placut deloc!
Spary cu piper? ala de autoaparare .. pare interesant .. problema e cat persista cam cate ore .. eu unu cred ca 2 3 ore maxim ... mai ramane varianta sa o plantez un garaj in curte ... ce e ciudat ca al meu ala mare si rau nu pisa rotile in garaj ... numai afara ..
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR