Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • bakelyt

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutatre tuturor,
As dori sa aflu cateva informatii in legatura cu schimbarea distributie pe un astra g 1.7 cdti ,fab 2004, cod motor Z17DTL, putere 59 kw. Mai exact ma intereseaza ceva schema de montaj, punere la punct, sau orice sfaturi de la cei priceputi pentru ca sambata impreuna cu un prieten vrem sa schimbam distributia la masina mea. Mentionez ca el a mai schimbat distributii pe alte masini dar la opel inca nu.
Orice sfat e bine venit sau eventual un desfasurator.

ps: am dat search pe forum dar mai concret ca aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=74272 nu am gasit nimic Sad
Skip ads

  • chis cristian

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
sfatu-i sã mergi in service nu s-o faci in garaj cu prietenul tau,asta nu-i Dacia 1300
  • marian marian

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
eu am aceeasi masina si am schimbat singur e cam greu este adevarat dar cu scule e ok
  • bakelyt

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
eu nu ma prea pricep e clar, dar prietenasul a mai schimbat distributii si are si scule. Apoi vedem cum ne vom descurca.
Intre timp am facut rost de un Autodata si acolo am gasit si un desfasurator cu schema de montaj.

P.S: pt userul "chis cristian" multumesc ca mi-ai atras atentia eram "convins" ca cele doua masini sunt identice doar culoarea difera. Wink
Skip ads

  • marian marian

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2015

  • Mesaj Privat
daca zica prietenul a mai facut asa ceva trebui sa stie ce are de facut
  • bakelyt

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2014

  • Mesaj Privat
El nici nu are emotii, doar eu am... si pentru acest lucru incerc sa ma documentez pentru a fi cat se poate de informat
  • chis cristian

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
dar cât ți-a cerut un service de ai optat sã schimbi în spatele blocului într-un garaj cu canal?
E pãcat sã te zgârcești și dupã aia sã tot întrebi pe forum cã aia nu merge bine cã cealaltã nu face nu știu ce etc.
Eu de când nu mai am Dacia 1300 sincer prefer sã merg la un mecanic(am unul foarte bun) îmi dã verdictul(dacã e cazul) în câteva minute(are experiențã s-a întâlnit cu multe pe când prietenul tãu cu tot respectul probabil nu are scule de tot felul și la un șurub rupt sau orice ar putea sã intervinã îi va fi foarte greu).Eu îți urez succes! Dar pe viitor cautã sã gãsești un service bun(cã nici pe ãla nu-l gãsești așa ușor) și ține de el!Succes încã odatã!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR