Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • emi1992

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2014

  • Mesaj Privat
va salut si imi cer scuze daca deranjez pe cineva cu problema mea am cautat si nu am gasit nici o discutie despre problema mea in fine nu imi mai functioneaza claxonul am verificat claxonul pe baterie si merge verificat siguranta este buna verificar releul cu altul si este bun cand apas butonul de claxon nu face nimic e mort am verificat cu un amarat de masura si nu imi ajunge curent la siguranta de la claxon va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat

ASTRA G 16 16V X16XEL
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
da capacul cu airbag-ul jos (decupleaza mai intai bateria) si uita-te la comutator si la spira
  • emi1992

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2014

  • Mesaj Privat
am sa incerc si varianta asta ms pentru inf. observ ca, de cand nu mai merge claxonu imi mananca si bateria.
  • emi1992

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2014

  • Mesaj Privat
si inca ceva am uitat sa mentionez de ce nu mai functioneaza claxonul am avut probleme cu ceata dupa spate si m-am apucat sa iau releele la rand sa vad de unde este problema si am umblat la releul de la claxon am bagat cu o surubelnita sa il scot si a facut scurt a claxonat cand l-am atins cu surubelnita si de atunci nu mai vrea
  • luciraica

  • Mesaje scrise: 2,000
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat
poi scoate releul si vezi cu un multimetru daca prin actionarea butonului claxonului ai continuitate in circuitul din volan.. daca da problema nu este de acolo.. In celelalte doua mufe poti masura rezistenta .. ar trebui sa ai o valoare destul de mica.. de ordinul ohmilor.. daca nu inseamna ca este intrerupt circuitul
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR