Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • deleted-103218

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salutare, de curand mi-am achizitionat un opel astra G caravan , adus din germania, mi-a rulat perfect cat am bagat benzina de la mol , intr-o zi m-am gandit sa bag de la petrom , am mers sa zic vre-o 20-30 km (cat s-a terminat benzina de la mol , presupun ...) si dintr-o data mi-a aparut acel beculet de culoare portocalie (check engine ) . Am mai intrebat si alte persoane de ce a aparut ,si mi-au spus ca este de la benzina .Faza este ca masina ruleaza bine , nu tremura etc... doar ca ma ingrijoreaza ca nu se stinge becul din bord ( si pe 6 august trebuie sa ma duc la rar cu ea ).
Imi puteti spune cum sa rezolv aceasta problema , daca intradevar este dela benzina ?
O alta persoana mi-a spus ca am mers cu ea sub-turata , si ca acel bec este posibil sa fie de la catalizator.
Va rog ajutati-ma ! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Citeste-ti singur erorile cum scrie in topicul de aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=24014
Posteaza erorile.
  • deleted-103218

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salut catastefan , am urmat sfatul tau , dar fara succes Sad ! Mi-a dat o eroare 10-4-2-10-10-4-10-10 ( cam de atatea ori a clipit la fiecare in parte ) , dupa cum spune in videoclip ar fi 0-4-2-0-0-4-0-0.Imi este la fel de ne-clar ca la inceput Sad
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Coddurile sunt >
P0400 .....curata EGR neaparat ai tutorial foarte bun aici https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=9280
P0420 Catalizator cu eficienta scazuta..... este posibil sa ai catalizatorul infundat. Se poate incerca o curatare dar cel mai bine cumpara unul universal ...este mai ieftin.
Nu stiu daca te incadrezi in norme la RAR....mai bine mergi si fa noxele dupa ce cureti EGR si inspectezi catalizatorul.
Vezi ce iese si daca te incadrezi sa treci RAR
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR