Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • cosminpinciu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Meriva 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Buna,sunt nou si am rugamintea de a ma informa cum se scoate stopul frana din hayon.LA Opel meriva 2004.
Skip ads

  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Unde am semnat cu sageata verde - cred ca are filet cred ca se desface prin interior dupa cum arata piulita, posibil sa treaca surubul prin piulita si dupa aceea in piesa, vezi ce gasesti acolo cred ca te descurci.
http://www.partsbase.org/op...ional-brake-lamp/

Piulita.
Dar ce vrei sa le da-i jos - daca nu iti merge de loc verifica burduful usi de fire rupte.
  • cosminpinciu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Meriva 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc mult pentru poze si info,imi sunt de foarte mare ajutor.am trei becuri arse si nu support sa nu,mi area.am desfacut cele doua suruburi din interior, dar tot nu a vrut sa iasa din hayon.cred ca se rule.multumesc si revin dupa operator.
  • cosminpinciu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Meriva 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Da,in cele din urma am reusit sa scot stopul din hayon, cam greu din cauza dungii de la luneta, nu sunt becuri acolo cum ma asteptam, integratul e pe leduri, asa ca am lasat balta si am montat totul inapoi. Oricum va multumesc mult pentru sprijin si promtitudine.
Acum ma confrunt cu o alta problema, imi zdrangane ceva sub volan, cred ca o fii crucea cardanica, o sa va tin la curent cu ce constant. Multumesc.
Skip ads

  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Ce era asa greu sa cumperi un stop de la dezmembrari (site-urile de anunturi) sau cautai leduri la fel cum sunt acolo pe placa.
Sau mergeai la un electrician, depanator... sa iti schimbe LED-urile arse, el va stii ce sa comande.
Cred ca are ceva de genul - https://www.clubopel.com/vie...p=1384080#1384080

Oricum nu se stica masina fara ele. Laughing
  • cosminpinciu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Meriva 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Din pacate ledurile nu sunt asa, efectiv lipite de placuta. Problema e ca nu sunt dezmembrari la mine in zona, electronistul sight va zice ca nu are tipul acela de led, numai prin comanda si uite asa. Am nevoie de masina, am sa ma interesez mai intai daca si unde gasesc dupa care il voi mai desface o data ca acuma stiu cum.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR