Ai uitat parola?

• bebitzu78

• Mesaje scrise: 6
  • Masina: Zafira Tourer A20dt din 2012
  • Status: Online
  • Cont inregistrat in: 22 Jan 2019

• Garaj Mesaj Privat
Salut. Am instalat si eu un kit xenon similar cu cel al colegului laci99, achizitionat de pe ebay. Sunt foarte multumit, vizibilitate foarte buna. Kit-ul l-am montat singur, este foarte simplu. Balastul si cablurile le-am introdus in corpul farului, numai rezistentele pentru anulare erori le-am lasat afara pentru ca se incing foarte tare si riscam sa provoc un scurtcircuit. As vrea sa inlocuiesc si becurile din proiectoare cu leduri. Stie cineva ce tip de soclu au acestea?. Multumesc. O zi buna.
  • mikyboy

• Mesaje scrise: 5,138
  • Masina: Astra Y20TDH din 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 08 Dec 2006

• Garaj Mesaj Privat
Am tot vazut aici o groaza care si-au instalat xenon si mai mult ca sigur pe faruri cu oglinda dar nici unul nu realizeaza cad de periculos este pentru ceilalti participanti la trafic. Faptul ca ii orbeste pentru ei nu conteaza atata timp cat ei vad bine restul nu mai conteaza. Nici ca s-ar putea ca soferul orbit sa intre in ei si sa faca accident cu repercusiuni nefaste...
Cat de inconstient trebuie sa fi sa faci asa ceva. Sincer imi este mie rusine ca sunt coleg pe acest forum cu astfel se oameni ca soferi sigur nu sunt (un sofer este un om responsabil). Daca as fi politist i-as vana pe toti astia in trafic in fiecare zi si i-as lasa fara talon.
Mai sunt si specimene care nu le este suficient ca si-au pus pe faururile normale mai isi pun si pe cele de ceata ca asa este "Cool" si daca nu circuli cu ele aprinse seara prin oras si cu pozitiile nu esti destul de "Smecher".
Daca macar unul din cei de aici care se lauda cu instalatiile de xenon montate ar fi facut o instalatie de spalator de parbriz, daca si-ar fi schimbat farurile cu unele aftermarket cu lupa (ai de unde alege acum) sau cu unele originale second chiar daca nu aveau si instalatia de autorglare pe inaltime tot era ceva dar asa...
Va doresc sa nu ne intalnim pe drumuri din sens opus...
  • CORBU

• Mesaje scrise: 1,690
  • Masina: Zafira Tourer b16dth din 2015
  • Cont inregistrat in: 01 Dec 2006

• Garaj Mesaj Privat
Pe zafira tourer si xenon ul si halogenul are lupa...deci nimeni nu cred ca a montat xenon le far fara lupa!
  • bebitzu78

• Mesaje scrise: 6
  • Masina: Zafira Tourer A20dt din 2012
  • Status: Online
  • Cont inregistrat in: 22 Jan 2019

• Garaj Mesaj Privat
Asa este, la zafira tourer farurile au lupa, xenonul nu deranjeaza ceilalti participanti la trafic daca este reglat corect. Colegul cred ca vorbeste in necunostinta de cauza. Pe farurile de ceata eu vreau sa-mi pun chiar leduri pentru ceata, galbene, chiar nu vreau sa ma simt "cool" sau "smecher".
  • daniel.dobrea

• Mesaje scrise: 5
  • Masina: Astra din 2001
  • Cont inregistrat in: 23 Nov 2011

• Garaj Mesaj Privat
Salutare!!! Cine imi spune cum se aprind luminile marcate in poza? Multumesc!
  • CORBU

• Mesaje scrise: 1,690
  • Masina: Zafira Tourer b16dth din 2015
  • Cont inregistrat in: 01 Dec 2006

• Garaj Mesaj Privat
Ele se aprind automat fie zi sau noapte ... ziua cu o ibtensitate mai mare dar cand se aprinde faza scurta ele scad in intensitate !
  • daniel.dobrea

• Mesaje scrise: 5
  • Masina: Astra din 2001
  • Cont inregistrat in: 23 Nov 2011

• Garaj Mesaj Privat
Mulțumesc @Corbu! Cand am cumparat masina se pare ca aveam ambele becuri arse.... Sad

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata