Ai uitat parola?

• sergionel

• Mesaje scrise: 249
  • Masina: Vectra 2.2dti y22dtr din 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 12 Jul 2005

• Garaj Mesaj Privat
da, se poate,din meniu.
  • Alexandru Rotaru

• Mesaje scrise: 14
  • Masina: Insignia Z20DTH din 2014
  • Cont inregistrat in: 17 Mai 2018

• Garaj Mesaj Privat
Salut,
Imi puteti spune ce consumuri mai aveti la 1.5 L ?
Intentionez sa imi iau o Insignia B in viitor, si parerile citite sunt cam diferite...

Ca sa fiu mai clar: care ar fi consumul pt cineva care conduce legal, incet, fara demaraje puternice, 50% oras Smile
  • alexdan2302

• Masina: Insignia B15XFT din 2019
  • Cont inregistrat in: 01 Nov 2018

• Garaj Mesaj Privat
Salut,

Eu am ajuns la 3300km și am o medie de 8.0 l / 100 km (Sports Tourer). In general extraurban, nu am resetat pana acum computerul de bord. (1.5 AT6)
  • Geronimo

• Mesaje scrise: 17
  • Masina: Insignia din 2018
  • Cont inregistrat in: 10 Jan 2018

• Garaj Mesaj Privat
Salutare,
A facut cineva revizia pentru motorizarea 1.5 165CP?
Cat costa si ce a fost inclus?

Mersi,
  • ANan

• Mesaje scrise: 100
  • Masina: Insignia XFT din 2018
  • Cont inregistrat in: 19 Sep 2017

• Garaj Mesaj Privat
@Geronimo Citeste un topic mai jos !
  • JMe9156

• Mesaje scrise: 1
  • Cont inregistrat in: 08 Apr 2019

• Garaj Mesaj Privat
Bună ziua
Stie cineva dacă se poate instala GPL pe motorul de 1.5 l si 165 cp ? Multumesc.
  • ingerulol

• Mesaje scrise: 3
  • Masina: Agila b12s din 2010
  • Cont inregistrat in: 28 Aug 2016

• Garaj Mesaj Privat
Aveti idee daca se poate testa motorul asta la vreun dealer din Bucuresti . Vreau sa-mi iau , dar nu stiu cum e , nu stiu nimic , nici macar codul de motor nu l-am gasit . Mai caut (ca a fost superficial probabil)
A depasit cineva 5-10000km ?
  • alexdan2302

• Masina: Insignia B15XFT din 2019
  • Cont inregistrat in: 01 Nov 2018

• Garaj Mesaj Privat
Salutare,
Suna și întreabă la reprezentantele Opel, fiind multe, poate îl au. Eu am 7000 km pana acum, voi sari de 20.000 la finalul lui Iulie de abia, așa ca nu pot vorbi de fiabilitatea motorului.
Eu am ST - pe autostrada și in depasiri se comporta ok, nu simt ca motorul nu mai are de unde. Am și cutie automata (AT6), asta pare cam lenta, dar nu conduc sportiv (bebe la bord).
Succes
  • ingerulol

• Garaj Mesaj Privat
Consumul in Bucuresti cam unde se situeaza ? Condus corect , decent , dar cu mizeria tipica si aglomeratia de Bucuresti . Deci nu sportiv nu economic , ci normal ? Cam pe unde sa stiu la ce sa ma astept .
Am intrat intr-un EDITION S/S cu ceva optiuni si era frumos , dar pentru 20500 parca ar mai fi mers cateva optiuni de comfort. Azi in schimb am vazut un Innovation - WOW - de la cer la pamant , alta masina . Pur si simplu senzational , toate butoanele "la locul lor" nu capace goale .

10000 in plus insa ceea ce e meh` . probabil ca voi alege altceva . Am vazut ca e acelasi pret identic cu Passat, care e hidos daca nu e accesorizat catusi de putin, varianta Advance arata execrabil .
  • ANan

• Garaj Mesaj Privat
Salut @ingerulol
Eu am o Insignia B CT, 1.5L Benzina, AT6, versiunea asta e putin mai grea decat GS iar consumul in bucuresti este undeva 11-12% vara iar asta iarna am avut si 14%-16% ca lasam masina dim sa se incalzeasca. In preponderent in bucuresti faceam drumuri scurte 2-3 Km, de unde nici motorul sa se incalzeasca cum trebuie nu ajungea, cand nu lasam masina sa se incalzeasca.
Legat de motor in 12K nu am avut nici o problema cu ea, doar benzina si revizie.

Eu sunt multumit oarecum de consum putin cam mare dar pe aici ma asteptam la clasa ei de masina.

Legat de comparatia cu pasatul nu stiu ce sa zic, eu cand am facut comanda sfarsitul lui 2017, passatul era o caruta comparativ cu Insignia (nema head-up, ventilatie scaune, ACC, 360, etc), inca nu iesise modelul nou.
  • ingerulol

• Garaj Mesaj Privat
Ce varianta de dotări ai? Cam ce pret te a dus și la ce dealer?
Am văzut un edition s/s și era decent dar nu m a dat pe spate în schimb innovation mi s a părut foarte mișto.

Acc și alte alea am găsit doar pe variantele diesel cu 30000eur. Iese din buget
  • ANan

• Garaj Mesaj Privat
Eu am varianta Innovation cu toate dotarile care s-au putut pune pe motorizare, mai bine enumar ce nu am decat ce am ca lista e mai scurta (nu am 4x4 si FlexRide ca nu erau disponibile pe motorizare). Pret a fost aproape 40K insa cu discount a devenit mai acesibil o sa iti trimit detali pe PM.
Ce merita neaparat eu zic ca este inteliLux farurile led este un must have.
  • teteteul

• Mesaje scrise: 4
  • Masina: Insignia DTH din 2014
  • Cont inregistrat in: 03 Apr 2015

• Garaj Mesaj Privat
Cat te-a dus dupa reducere, poti sa-mi dai pe PM? Ma gandesc si eu sa trec de la 163CP diesel la 165CP benzina dar nu am primit inca o oferta wow.

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata