Ai uitat parola?

• negociator

• Mesaje scrise: 497
  • Masina: Corsa Z12 XEP din 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 09 Sep 2008

• Garaj Mesaj Privat
Va salut, o sa-mi vina o Corsa E noua. Nu are scut motor din fabrica. De unde recomandati sa-l cumpar - chiar de la dealerul Opel sau din alta parte? (Pe vechea Corsa C am avut din fabrica).
  • cangri

• Mesaje scrise: 5,112
  • Masina:
  • Cont inregistrat in: 24 Sep 2010

• Garaj Mesaj Privat
De unde gasesti si tu mai ieftin.
  • negociator

• Garaj Mesaj Privat
Nu e vorba doar de preț, e vorba și de calitate. Cat de rezistent e un scut care nu e original? Si inca o intrebare... scutul imi micsoreaza garda la sol?
  • JocK81

• Mesaje scrise: 5
  • Masina: Corsa din 2017
  • Cont inregistrat in: 03 Jun 2018

• Garaj Mesaj Privat
Salut.
Asa cum am mai scris in alta rubrica, am achizitionat acum vreo luna un scut de motor original GM pt opel corsa E de la Radacini Vitan si au avut cel mai bun pret dintre toate reprezentantele Opel 590 lei produs + manopera. Dibas aveau un pret cu vreo doua sute de lei mai mare pt acelasi produs iar opel GTT nu aveau scuturi originale probabil aveau after market plastic compozit si fara montaj. Din fabrica costa 150 €. L am montat pt ca am auzit multe cazuri cu baia de ulei sparta sau probleme cu cutia datorita socurilor mecanice produse in gropile de pe drumurile noastre. Intr adevar dupa montarea scutului se micsoreaza garda la sol cu vreo 2-3 cm.
  • negociator

• Garaj Mesaj Privat
Mi-am cumparat si eu scut motor de la Opel Gtt si l-am montat tot acolo. Am zis sa fie de la o reprezentanță ca sa n-am probleme cu garanția.
  • MDaniel712

• Mesaje scrise: 1
  • Masina: Corsa din 2019
  • Cont inregistrat in: 22 Dec 2017

• Garaj Mesaj Privat
Salutare ! Am comandat acest produs acum 1 saptamana de pe emag,a venit la fix fără absolut nici o modificare, este destul de solid si l-am prins la 195 de lei, l-am montat acasa foarte usor vine împreună cu suruburile si clemele necesare montajului, totul sa potrivit perfect recomand !
https://emag.page.link/WUfEa
  • wud

• Mesaje scrise: 182
  • Masina: Corsa B14XEL din 2015
  • Cont inregistrat in: 15 Jul 2007

• Garaj Mesaj Privat
JocK81 a scris:
scut de motor original GM pt opel corsa E de la Radacini Vitan 590 lei produs + manopera. Din fabrica costa 150 €. dupa montarea scutului se micsoreaza garda la sol cu vreo 2-3 cm.

Cel din fabrica e mai scump pentru ca de fapt ai un pachet de drumuri grele, XL4, cu garda la sol mai mare (care compenseaza pentru scaderea datorita existentei scutului) si suspensie intarita.

Eu am ales varianta din fabrica, mi s-a parut mai avantajos tot pachetul respectiv.

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata