Ai uitat parola?

• amr ragab

• Mesaje scrise: 9
  • Masina: Crossland X din 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 18 Jan 2018

• Garaj Mesaj Privat
Buna ziua,sunt posesor un crossland x 110 cp benzina.problema este ca pe onstar ma suna si trimite mail ca am revizia la 10000 km dar pe bordul masinei calculatorul imi arata ca revizia la 15000 km sau 1 ani.care e corect.operatorul la telefon nu a stiut exact si eu sunt plecat din tara.va intreb daca cineva are acelasi model opel crossland 110cp benzina la cati km a facut revizia si cat a costat .va multumesc
  • MFlorin655

• Masina: Crossland X din 2017
  • Cont inregistrat in: 16 Feb 2018

• Garaj Mesaj Privat
Eu am varianta 81cp, pe on star scrie ca următoarea revizie (prima) trebuie făcută la 28500 km sau 18 luni. Menționez ca inițial era la 25000 km și un an, dar după ce am fost cu masina la o rechemare, s-a modificat. Acum am aproximativ 7000 km și 7 luni. Totuși o sa sun la service sa întreb.
  • amr ragab

• Garaj Mesaj Privat
Multumesc.pe mine chiar au sunat si au trimia un mail astea din onstar sa ma programez repede si cand i am zis ca pe calculatorul masinei arata la 15 mii m au spus sa vorbesc cu tehnicul dar acum sunt plecat.mersi mult..
  • amr ragab

• Garaj Mesaj Privat
Gata .revizia e la 10000 km chiar daca calc. Zice la 15k .830 ron si a durat 2 ore nu stiu dece.
  • acidutu

• Mesaje scrise: 96
  • Cont inregistrat in: 28 Sep 2007

• Garaj Mesaj Privat
Imi spui te rog, ce a costat 830 ron, consumabilele costa atâta ? filtre, ulei ?
A inlocuit ceva piese ?
Ce model de opel ai , câți cai ?
In decemmbrie trebuie si eu sa merg la revizia de 10 000, am Crosland X , 99cp, diesel.
  • mykytot

• Mesaje scrise: 64
  • Masina: Astra din 2005
  • Cont inregistrat in: 22 Sep 2008

• Garaj Mesaj Privat
Am făcut la diesel 15.000 km, 635 RON înlocuind ulei + filtru, filtru aer și combustibil.
  • acidutu

• Garaj Mesaj Privat
Buna seara, am fost la prima revizie 11000km Opel Crosland X 1.6 diesel 99Kw. fabricat in 2018.
Am ramas foarte dezamagit de reprezentanta opel MHS, am dus masina in stare perfecta și am luat-o defecta, după nici 50m de la plecarea din service s-au aprins toti martorii in bord și nu se mai accelerează.
Au schimbat uleiul, filtrul de ulei si au făcut o actualizare de soft pe radio, acestea sunt toate operatiunile pe care le-au facut.
M-am intors imediat inapoi era ora 17 30 și au spus ca sa vin in urmatoarea zi, pt ca programul s-a terminat.
Mi-a spus că pot merge asa pana acasa cu martorii din bord aprinsi, pt ca nu se intampla nimic.
Vă rog să mă sfătuiti, ce să fac pt că ei mi-au stricat masina, are un an de zile și este in garantie incă.
Unde să ma adresez cu aceasta problema.
L-am intrebat daca a făcut un bekup la sistem inainte de actualizare, a spus că nu a facut, desi cartea tehnica cere acest lucru, pt a se putea reveni la setarile din fabrica.
Se pare ca au distrus softul.
Vă rog spuneti-mi ce este de facut.
Multumesc.
  • mykytot

• Mesaje scrise: 64
  • Masina: Astra din 2005
  • Cont inregistrat in: 22 Sep 2008

• Garaj Mesaj Privat
Se merge cu mașina la ei și trebuie sa se rezolve. Nu cred ca este recomandat să se meargă cu ea așa, pentru ca nu se știe de unde este problema. Dacă se întâmplă ceva rău cu mașina proprietarul este de vină mereu. Ce a zis respectivul sunt doar vorbe, și rămâi vinovat în caz de ceva. Programare la prima oră.
  • amr ragab

• Garaj Mesaj Privat
Stai linistita masina in garantie si era ok cand ati adus o la iei .cine stie dar cred ca e ceva minor .succes
  • acidutu

• Garaj Mesaj Privat
Dupa vreo 3 reveniri in service s-a rezolvat,
Daca aveau personal mai bine pregatit se putea rezolva de prima data.
Numai bine va doresc.

Discutii similare

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata