Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • VladeCO

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Salut, am achizitionat recent o Insignia break diesel. Toate bune si frumoase dar jeturile spalatoarelor de parbriz bat unul spre faina si altul spre slanina, numai pe parbriz nu nimeresc Smile.
Dupa analize mai aprofundate am inteles ca este nevoie de o cheie speciala pentru reglare deoarece sunt de tipul perdea de apa care nu se regleaza cu un simplu ac sau cu surubelnita. Am incercat de altfel cu surubelnita dar n-a mers si n-am insistat. Am incercat si sa confectionez o cheie dupa un tutorial gasit pe forum, dar nici asta nu am reusit, neavant arsenalul potrivit in dotare.

Am comandat in cele din urma o cheie pe un shop online, dar nu stiu cand o primesc. Pana atunci ma enerveaza faptul ca nu reusesc sa imi stropesc parbirzul pentru curatare. Daca are cineva o cheie prin Sectorul 1, ii raman dator daca ne-am putea vedea intr-o zi pentru reglarea duzelor si eventual alte recomandari legate de masina. Multumiri anticipate!
Skip ads

  • VladeCO

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Revin cu un scurt update pentru ca azi mi-a sosit cheia de duze, comandata aici https://www.pieseauto.ro/mag...ect-auto-692.html

Oamenii au fost foarte prompti, motiv pentru care am si vrut sa va impartasesc experienta pozitiva cu aceasta comanda. Am plasat comanda pentru cheie duminica si azi a sosit (expediat din Baia Mare de SelectAuto SRL). A costat 22,61 lei (plus transport) in vreme ce pe revizieshop.ro este la 75 lei. Chiar ma intreb cum se justifica diferenta de pret. O fi versiunea de luxe cea la 75? Smile

Cheia functioneaza perfect, daca are cineva nevoie, anuntati-ma va rog.

Cele bune!
  • Frezzy

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Austria
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2018

  • Mesaj Privat
interesant ca ai aceeasi poza de profil ca magazinul online la care ne trimiti sa cumparam scule , nu cred ca era nevoie sa faci reclama aici.Nu am nimic cu reclama sau ca vreti sa va faceti cunoscuti ci doar modul in care ai procedat , te ai dat lovit si ca oamenii au fost prompti cand defapt tu esti unul dintre ei sau poate ma insel
  • VladeCO

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Te inseli. Am schimbat si poza ca sa evit confuziile. Nu m-am dat lovit. Am avut nevoie de o cheie si tot ce am gasit pe forumuri a fost un tutorial despre cum sa iti confectionezi o cheie artizanala (foarte bun de altfel, dar pentru care nu avem ustensilele necesare) si un anunt de vanzare chei la un pret care mie mi se pare nerezonabil. Am scris post-ul crezand ca poate fi de ajutor pentru alte persoane interesate. Asta e tot. Inafara de faptul ca am masina, nu am nicio legatura cu industria auto. Cele bune!
Skip ads

  • Loghin Reny

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
In caz ca doriti sa va faceti singuri renumita cheie puteti incerca
Tutorial Confectionat Cheie Duze
  • VladeCO

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Despre tutorialul acesta vorbeam si eu. Am gasit teava de cupru de 6mm/4mm, am taiat-o, pilit-o etc., insa cum nu am menghina nici pile de mecanica fina si in consecinta nu am reusit sa fac crestaturile acelea exact in cruce, astfel incat sa se potriveasca perfect pe duze.
  • dorukeloo

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Nici mie nu mi-a iesit cheia minune desi mi-a facut-o cineva pe strung dupa descrierea facuta pe forum.Pur si simplu nu le pot regla cu ea.Am dat si eu de cei de la Baia Mare si le-am trimis un mesaj in care-i intrebam daca e buna cheia pentru Insignia.Fiindca le-am scris vineri inca n-am primit un raspuns dar daca tu zici ca e ok o s-o comand.Oricum ies cam la 40 ron cu tot cu transport adica la jumatate de pret din ce-am vazut-o prin alte parti.
  • VladeCO

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Merge sigur,dar mi.e si frica sa zic mai multe sa nu ma acuze lumea de publicitate mascata Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR