Ai uitat parola?

• alexrosu98

• Mesaje scrise: 7
  • Masina: Astra X16XEL din 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 03 Jun 2019

• Garaj Mesaj Privat
Salut! Știe cineva dacă se potrivesc scaunele față și oglinzile exterioare(reglaj manual) de pe Astra G pe Astra F? Nu am prea văzut postări despre așa ceva pe nicăieri. Menționez că scaunele vin de pe Astra G caravan iar F-ul este hatchback(asta dacă are vreo importanță). Mulțumesc anticipat.
  • mikyboy

• Mesaje scrise: 5,138
  • Masina: Astra Y20TDH din 2001
  • Cont inregistrat in: 08 Dec 2006

• Garaj Mesaj Privat
nu stiu daca dimensional se potrivesc datorita formei si marimii caroseriei. mergi la dezmembrari, dai jos un scaun de la tine si inceri sa il pui pe celalalt si vezi daca se potriveste...
  • alexrosu98

• Garaj Mesaj Privat
Mersi de raspuns. Scaunele le am de pe o Astra G dauna totala. Ma gandesc ca mare diferenta la prinderi nu e. In privinta oglinzilor,cele actuale din cate am vazut sunt niste replici de BMW E36 M3 iar la viteze de peste 70-80 la ora se aude vajaitul vantului iar cele de G mi se pare ca arata mai bine decat cele de F(asa cred eu😅).
  • bibu16v

• Mesaje scrise: 3,558
  • Masina: Astra X16XEL din 1995
  • Cont inregistrat in: 25 Jan 2016

• Garaj Mesaj Privat
Din câte știu, scaunele de AG potrivesc cu alea de VB...
M-aș mira să poți monta oglinzile...
  • alexrosu98

• Garaj Mesaj Privat
Mi-am facut azi timp sa merg la tara sa verific scaunele. Fara mici modificari nu merg. Modificarile constau in sudarea unor "urechi" deoarece la Astra G suruburile vin vertical,iar la F sunt in unghi si orizontale(asta daca mai cauta cineva raspuns😅). Ramane zilele astea sa verific prinderea oglinzilor(cea mai mare "bubă" ar fi plasticul acela cu colțuri ce vine la "baza" oglinzii pe ușă).

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata