Ai uitat parola?

• Emanuel Horatiu Bade

• Mesaje scrise: 5
  • Masina: Astra A17DTJ din 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 15 Jul 2019

• Garaj Mesaj Privat
Buna ziua Am Opel Astra G 1,7 cdti af 2008 Cand merg cu clima pe distanța mai lungă ex 1o km pe presul din dreapta începe să picure consens( este apa pt ca este un lichid încolo inodor și insipid ) S-a intamplat sa mai curga si pe stanga dar mai rar Mentionez ca am verificat orificiul de drenaj care se află sub bord in compartimentul motor și este O.K.Astept o parere și eventual un sfat Vă mulțumesc și vă doresc tuturor un weekend frumos

MODEL: Astra 2008
MOTOR: A17DTJ
  • costel42kos

• Mesaje scrise: 17
  • Masina: Astra z16xe din 2002
  • Cont inregistrat in: 06 Aug 2009

• Garaj Mesaj Privat
Salut. La mine a fost oringurile de la imbinarea dintre radiatorul mic de sub bord. La mine curgea antigel. Verifica inchiderea capacului si garnitura de la pasajul in care intra filtru de habitaclu. De la asta iti curge CONDENS. Verifica si traseul pana la orificiul de scurgere. Vezi ca ai un surub lung de desfacut in spatele motorului pe peretele pedalierului la jumatate jos. In zona picuratorului. Eu asta am avut. Cu respect Costel
  • alex_arhire

• Mesaje scrise: 816
  • Masina: Astra Z20LET din 2001
  • Cont inregistrat in: 10 Sep 2006

• Garaj Mesaj Privat
1. Condensul de la AC - scurgere infundata. Ridica masina pe elevator, deasupra casetei de directie o sa vezi o scurgere de cauciuc. Sufl-o cu un pistol cu aer, eventual schimba filtrul de polen si curata cutia. Daca ai chef, dai jos stergatoare si plasticul de sub parbriz, pe partea dreapta o sa vezi "sorbul" ventilatorului. Acopera-l cu plasa de tantari si rezolvi definitiv.

2. O-ringuri calorifer (picura antigel) - se schimba la service si dureaza cateva ore.

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata