Ai uitat parola?

1. Home
  2. Opel Mokka
  • AlexaSilviu

• Mesaje scrise: 9
  • Masina: Mokka 14NET din 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 20 Sep 2016

• Mesaj Privat
salutare tuturor, am o problema pe un opel Mokka 1.4 turbo 140 cp benzina/gpl din fabrica. cānd stau la relanti doar pe gpl dupa vreo 5 minute imi apare eroarea p0300-00 . pe benzina nu imi face nici o problema doar pe gpl. am schimbat absolut orice filtru posibil , am facut revizia la plamanul gpl sau cum se numeste , nu imi pot da seama de la ce se aprinde martorul motor cu eroarea p0300-00. am observat ca pe benzina motorul merge bine cānd schimb pe gpl motorul trepideaza , o ultima incercare o sa merg la o diagnoza pentru gpl sa ii faca baietii o autocalibrare , instalatia gpl este un landirenzo LI10 . din cautarile mele p0300-00 este vorba de alimentare cu conbustibil sau elecricitate . bujiile sunt schimbate noi, aveti vreo idee , este cineva care foloseste Opcom pentru opel Mokka ? eu il folosesc dar nu prea poti face nimic cu el in schimb pe astra h faceam o gramada de teste si de activari functii.

MODEL: opel mokka
MOTOR: 1.4 benzina/gpl
  • AlexaSilviu

• Mesaje scrise: 9
  • Masina: Mokka 14NET din 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 20 Sep 2016

• Mesaj Privat
salutare , am gasit problema , erau injectoarele gpl le-am scimbat si merge ceas masina
  1. Home
  2. Opel Mokka

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata

FB/CO YT/CO TWTR/CO IG/CO