Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • yankee

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
[quote="VectraDTI"]Daca intri pe forumul vw o sa vezi aceleasi probleme cu motoarele de vw. Sau poate altele Smile. Nu prea exista motor fara probleme, asta e doar un mit.Eu am 2.0 DTI EcoTec si merge impecabil pana acum. Poate dupa multa motorina de Romania, mult ulei cumparat de aici si multe socuri de la gropile de Romania o sa o ia razna, dar pana atunci...[/quote] Surprised Multam pentru sfat...am simtit si eu un 2.0 dti inlantuit acu cateva zile intr/adevar eram doi doar ,iar Astra era un Coupe si m/a impresionat placut la stilul de conducere ,baiul era ca avea doar 3 usi in rest era negru de frumos, full de optiuni , cu oleaca urme de ulei pe la turbosuflanta si cu un pret piperat adica vreo 7600 inca nenegociati , din anul lui 2000 mai avea ceva 102.000km pe ceas asa ca l/am salutat cu spor:roll:
  • yankee

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Oradea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2005

  • Mesaj Privat
[quote="VectraDTI"][quote="yankee"]M/a impresionat raspunsul dvs...[/quote]
PLS, aici suntem intre prieteni si vorbim la 'per tu' Wink !!!

Adevarul-adevarat este ca masinile fabricate incepand cu 98-99 incoace sunt muuuuult mai slabe calitativ ca cele de pana atunci.
Insa:
- siguranta pentru trafic : standardele de siguranta la AstraG sunt mai sus ca la A4 1995 (depinde si cate airbaguri are fiecare)
- costurile de intretinere si reparatii : avantaj net Opel
- sa/mi incapa familia (sotia si doua fete) : Astr-ul e caravan, nu Wink ?
- consum : usor avantaj Opel
- stabilitate pe drum , in curbe : avantaj A4 (desi nu cred ca esti genul de sofer ce duce performantele unei masini la extrem si care sa aibe nevoie de un maxim de stabilitate in situatii extreme)
- fiabilitatea : avantaj Audi, DAR : pentru masini de aceeasi generatie; in cazul de fata nu se poate pune in discutie fiabilitatea, avand in vedere ca avem un Audi din 1995 cu sute de mii la bord, rupt in romania si un Astra cu 6 ani mai tanar, mers la promenada prin germania 80k km.
Concluzia o tragi tu![/quote]
Intr/adevar nu sunt un fan al vitezei mai ales cand sunt cu familia dar chiar si cand sunt singur ... apar inevitabil situatii in depasiri dar intr/adevar nu/mi place sa fiu la mustata
Sunt oleaca necajit pentru ca Opelul cu pricina a plecat , probabil daca stiam ce stiu acum , duminica il cumparam cu 6500 de Euroi insa timpul si/a spus cunvantul si a plecat la altul cu 6800 dar vor mai fi ocazii ...cam care ar fi un pret bun pentru un Opel Astra Caravan pe cele doua motorizari 1.7 dti Isuzu si 2.0 dti Ecotec ?? (cred ca e o intrebare destul de dificila)
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
yankeee: o rugaminte: NU mai cita mesajele anterioare, caci nu mai intelegem nimic din ele Smile

Da pur si simplu raspunsul, eventual precedat de un @destinatar. E de ajuns. Wink

Si intr-adevar, mergi pe mana Astra-ului!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR