Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • dcrst75

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut.
Pentru ca am fost nevoit si nu se gaseste un astfel de topic am zis sa deschid unul pentru sfaturile celor care cunosc despre schimbarea consumabilelor la GLX, experiente, sfaturi si preturi.
Eu incerc sa mi le schimb singur de acum incolo pentru ca in reprezentante nu prea mai am incredere dupa ce am constatat ceva lipsa la mine si nu stiu ce anume.
Rog pe cei care cunosc masina sa ma lumineze si pe mine ce anume lipseste din pozele atasate.
Util a fost si clipul ... http://www.youtube.com/watch?v=HEj0k-u7fDU

Skip ads

  • cosmin_b

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut! poate te ajuta si asta https://www.clubopel.com/vie...p=2042683#2042683
  • dcrst75

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Smile mersi, dar nu ma ajuta. Am vazut ca trebuia sa fie un "capac filtrant" asa cum ii spui tu, eu am banuit un capac cu o sita ceva. Ma intereseaza cum arta sa il cumpar din moment ce un idiot din service a uitat sa il puna sau s-a improprietarit cu el
  • dcrst75

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze, se pare ca nu a fost uitat/luat de nimeni, se pare ca am mai gasit pe cineva care are lipsa acel capac. Cel putin la primele GLX aparute, acest capac cred ca lipseste din fabrica (banuiesc). Am mai aflat de un posesor de GLX care nu are capacul.
Pare a fi vorba de un capac cu sita ca in poza si ar avea P/N 9678865580.
Sunt curios daca are cineva capacul si cum arata mai exact caci pe internet, capacul are in loc de sita....o gaura. Laughing

Skip ads

  • cosmin_b

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Capacul filtrant de care vorbesc eu se vede daca treci aerul pe recirculare. Ceea ce spui tu ca lipsește , eu n.am vazut nici la mine cand am scos frunzele din ventilator. Chiar ma gandeam cum sa fac o improvizație.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@dcrst75, o rugãminte: ar trebui sã nu mai folosești acronimul GLX ptr a numi Grandland X, cã zgârie la ochi, cel puțin la ãștia cu ceva cunoștințe de istorie a automobilului, în general, și Opel, în special. GLX este folosit la unele modele de Opel(Monza, Kadett, Astra F, Vectra B și poate chiar la Grandland X, nu știu precis), dar și la alte mãrci(Seat, Suzuki, Mazda), ptr a defini clar un anumit nivel de echipare/dotãri și nu un model anume de Opel(sau altã marcã). Ca pasionați de Opel ar trebui sã respectãm aceste detalii minore, dar care fac diferența cu restul lumii. Mulțumesc ptr înțelegere.
  • dcrst75

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2018

  • Mesaj Privat
cosmin_b a scris:Capacul filtrant de care vorbesc eu se vede daca treci aerul pe recirculare. Ceea ce spui tu ca lipsește , eu n.am vazut nici la mine cand am scos frunzele din ventilator. Chiar ma gandeam cum sa fac o improvizație.

ce este ciudat ca tot mai multi spun ca nu au acel capac. Ciudat este ca acel capac chiar exista caci am cerut la reprezentanta un pret si am primit unul pana in 300 lei, doar ca nu se stie daca are si acea sita sau nu. Pe internet codul arata doar o rama

bibu16v a scris:@dcrst75, o rugãminte: ar trebui sã nu mai folosești acronimul GLX ptr a numi Grandland X, cã zgârie la ochi, cel puțin la ãștia cu ceva cunoștințe de istorie a automobilului, în general, și Opel, în special. GLX este folosit la unele modele de Opel(Monza, Kadett, Astra F, Vectra B și poate chiar la Grandland X, nu știu precis), dar și la alte mãrci(Seat, Suzuki, Mazda), ptr a defini clar un anumit nivel de echipare/dotãri și nu un model anume de Opel(sau altã marcã). Ca pasionați de Opel ar trebui sã respectãm aceste detalii minore, dar care fac diferența cu restul lumii. Mulțumesc ptr înțelegere.

Daca te uiti pe topicul Grandland X ai sa vezi ca majoritatea referintelor sunt astfel la aceasta masina, dar daca zgarie pe cineva la ochi ca folosesc astfel de prescurtari, am sa incerc sa tin minte si sa nu dau dureri de cap colegilor de forum. Sper ca nu zgarie pe nimeni la ochi ca nu scriu cu diacritice.
Rog un admin sa schimbe numele topicului in "Consumabile Grandland X" pentru a proteja sanatatea colegilor. Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR